آیت الله نوری همدانی:مذاکرات ژنو صحنه تقابل حق و باطل است/ واکنش به عملکرد فرانسه در مذاکرات هسته‌ای

۲۹ آبان ۱۳۹۲ | ۲۱:۳۸ کد : ۳۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۶۳۵
حضرت آیت الله نوری همدانی عملکرد دولت فرانسه در مذاکرات ژنو را نشانه انحراف آنها از مسیر مسیحیت راستین دانست و گفت: آنها مشکلات مردم خود را رها کرده و به جای آن در مسیر پشتیبانی از رژیم غاصب اسرائیل تلاش می کنند.
آیت الله نوری همدانی:مذاکرات ژنو صحنه تقابل حق و باطل است/ واکنش به عملکرد فرانسه در مذاکرات هسته‌ای

آیت الله نوری همدانی:

مذاکرات ژنو صحنه تقابل حق و باطل است/ واکنش به عملکرد فرانسه در مذاکرات هسته‌ای

حضرت آیت الله نوری همدانی عملکرد دولت فرانسه در مذاکرات ژنو را نشانه انحراف آنها از مسیر مسیحیت راستین دانست و گفت: آنها مشکلات مردم خود را رها کرده و به جای آن در مسیر پشتیبانی از رژیم غاصب اسرائیل تلاش می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید ظهر امروز در دیدار جمعی از مسؤولان برگزاری همایش ملی«جایگاه ادیان الهی در نظام‌های حقوقی»، اظهار داشت: از زمان بعثت اولین پیامبر(ص) تا کنون همواره دو جبهه حق و باطل با هم  مقابله داشته اند و این مسیر تا زمانی که هدف انبیاء الهی محقق شود و جبهه باطل به طور کلی نابود شود ادامه خواهد داشت.

وی مذاکرات ژنو را نمونه از رویارویی جبهه حق و باطل دانست و گفت: بر اساس دین مسیحیت راستین مسؤولان یک نظام باید در خدمت مردم باشند و به اعتراض های آنها گوش کنند اما در کشور فرانسه می بینید که دولت این مسائل مهم را رها کرده و از رژیم جعلی اسرائیل پشتیبانی می کند؛ این نشان می دهد دولتمردان فرانسه از مسیر اهداف دین مسحیت منحرف شده اند.

این مرجع تقلید برگزاری همایش را درحد خود و به عنوان یک کار مقدماتی مناسب دانست و تأکید کرد: این کارها کافی نیست بلکه باید از میان شرکت کنندگان این همایش عده ای کفن پوش قیام کنند، سینه سپر کرده، اهداف و حقانیت انبیاء و ادیان الهی در دنیا به اثبات برسانند و در این راه ایستادگی کنند؛ این که صرفا همایشی برگزار شود، عده ای سخنرانی کنند و پراکنده شوند فایده‌ای ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به جنایات،‌ ظلم‌ها و بی عدالتی‌هایی که در دنیا رواج دارد، گفت: امروز دنیا از وضعیت موجود به ستوه آمده  و محتاج معارف اسلامی است بنابراین باید آیات قرآن را در جوامع اسلامی عملی کنیم تا الگویی مناسب برای همه ملت‌ها شود؛ تمام جنایاتی که در دنیا رخ می دهد نتیجه نقشه دشمنان و انحراف از اهداف انبیاء الهی است.

وی ادامه داد: اگر شما در این مسیر حرکت کنید بی شک همه مستضعفان عالم، پیروان راستین مسیحیت، یهودیت و ادیان واقعی با شما هستند؛ با حفظ و قوت بخشیدن چنین اتحادی می توان در برابر جبهه سکولار ایستاد به شرط آن که این کار با تفکر صورت بگیرد؛ احیای راه انبیاء بدون جهاد و تحمل رنج و شهادت امکان ندارد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که عده ای ادعای پیروی از انبیاء را دارند اما در عمل منحرف هستند، گفت: قرآن در چند جا می فرماید مسلمانان نباید زیر سیطره کفار قرار بگیرند؛ رویه ای که برخی کشورهای اسلامی از قبیل عربستان، قطر پیش گرفته اند برخلاف آموزه‌های قرآنی است؛ آنها هر سال چند نوبت قرآن چاپ می کنند اما عملا زیر سلطه آمریکا و اسرائیل هستند.

حضرت آیت الله نوری همدانی بهره گیری از ابزارهای ارتباط جمعی برای معرفی و ترویج اهداف انبیاء الهی لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید از راه‌های مختلف وسیعی که وجود دارد استدلال‌های خود را در این زمینه مطرح کنیم و همچنین اهداف و نقشه های شوم دشمنان را نیز بیان کنیم؛ اگر این امر محقق شود خدمت بزرگی به جامعه بشری کرده ایم.

وی در بررسی اجمالی اهداف انبیاء، گفت: قیام برای عدالت، صداقت،‌ تقوا،‌ راستی و درستی، مردم سالاری، در خدمت انسان‌های بودن برای ایجاد رفاه، از جمله این اهداف است؛ همه جنگ‌های پیامبران برای این بود که ابرقدرت‌ها و مستکبران را که موانع تحقق این اهداف هستند را از سر راه بردارند؛ امام(ره) نیز همان مسیر را ادامه داد و با کمک ملت توانست استبداد را قلع و قمع کند و نظام اسلامی با قدرتی را تشکیل دهد./928/پ202/ج

 

 


نظر شما :