رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال: توجه به چابک سازی واحد رویکرد اصلی فعالیت سازمانی

۰۸ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰ کد خبر : ۴۹۲۲ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۵۹
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال: توجه به چابک سازی واحد رویکرد اصلی فعالیت سازمانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال:

توجه به چابک سازی واحد رویکرد اصلی فعالیت سازمانی

دومین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در سال 1396  با محوریت چابک سازی، کارآمدی پژوهش، توسعه واحد های فناور و مدیریت بهینه منابع مالی و هزینه ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد تهران شمال، دکتر صفانیا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در این نشست با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، ماه رمضان را ماه پر برکت و پرفضیلتی برای تزکیه نفس و روح دانست. وی در ادامه با تأکید بر صرفه جویی در استفاده از اموال دانشگاه و مدیریت هزینه ها، پیشنهاد راه اندازی صندوق خیریه در راستای حمایت از دانشجویان و کارکنان نیازمند را  ارایه کرد.

وی توجه به استحصال منابع مالی جدید و کاهش وابستگی به شهریه دانشگاه را بخش دیگر رویکرد واحد تلقی کرد و ادامه داد: باید متناسب با برنامه کلان دانشگاه آزاد اسلامی بسترهای لازم برای کاهش وابستگی به شهریه دانشجویی فراهم شود تا هدف اصلی دانشگاه نسل چهارم که دانشگاهی کارآفرین است محقق شود."

صفانیا در ادامه با ورود به موضوع چابک سازی سازمانی ضمن توجه به مدیریت منابع انسانی گفت: "باید از مولفه هایی چون آسان سازی شغلی، چرخش شغلی، غنی سازی شغلی و لاجرم توسعه شغلی غافل نبود چراکه امروزه سازمانی موفق تر خواهد بود که بتواند همسو با تغییرات محیطی برنامه تغیر سازمانی خود را نیز پیش ببرد."

رئیس واحد تهران شمال شناسایی و جذب نخبگان را یکی دیگر از راهبردهای واحد خود همسو با سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و  خواستار ایجاد شبکه یکپارچه علمی پژوهشگران و نخبگان و بانک اطلاعاتی آنان شد.

وی همچنین از تکمیل فرایند نصب تجهیزات آزمایشگاه ملی تا پایان مرداد ماه در واحد تهران شمال نیز خبر داد و گفت: "توجه به بخش صنعت و توسعه همکاری با حوزه های صنعتی کشور رویکرد دیگر واحد تهران شمال است که مطالعات اولیه بر روی آن انجام شده است که در این راستا گسترش قطب های علمی و تخصصی از جمله اهمیت بخشی به مراکز رشد واحد های فناور و دانش بنیان مورد توجه قرار گرفته است و این واحد علاوه بر افتتاح اولین مرکز رشد فناور در سال قبل، خود را برای افتتاح دومین مرکز رشد ظرف روزهای آینده آماده نموده است."

توسعه تحصیلات تکمیلی متناسب با برنامه ریزی توسعه آموزش عالی کشور، کاهش بوروکراسی و تمرکز زادیی از سایر موضوعات مهمی بود که دکتر صفانیا در جلسه شورای واحد دانشگاهی تهران شمال به تبیین آنها پرداخت.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر تهیه و ارایه فلوچارت و تقویم زمانی جلسات دانشکده های تابعه واحد در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اداری و مالی خواستار تشکیل کمیته انفورماتیک واحد، مرکب از صاحب نظران و متخصصان گروه های کامپیوتر، مهندسی صنایع، مدیریت انفورماتیک و حوزه های اداری به منظور تسهیل در روند مکاتبات اداری و توسعه مکاتبات مجازی، رفع موانع اداری، تسهیل در صدور ارزشیابی و گواهی نامه های تحصیلی و تسریع در انجام امور مدرسین مدعو و تکریم ارباب رجوع شد.

رئیس واحد تهران شمال در ادامه آمار هیأت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو واحد تهران شمال و همچنین حضور دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی را از یک سو و فراهم سازی امکانات تحقیقاتی و رفاهی در سایت واحد تهران شمال  از سویی دیگر مقدمه پیشتازی این واحد دانشگاهی در تحقق چشم اندازهای نقشه جامع علمی کشور بی نظیر قلمداد کرد و با تأکید بر هدفمند سازی تحقیقات و یافته های علمی خواستار ارایه سخنرانی های علمی با هدف تبادل اطلاعات و توسعه نتایج علمی در دانشکده ها و گروههای آموزشی واحد تهران شمال شد.

شورای واحد دانشگاهی تهران شمال هر ماه با حضور اعضای هیأت رئیسه، روسای دانشکده های تابعه و مدیران کل ستادی در دفتر ریاست این واحد دانشگاهی برگزار می شود. (ر-ع-96 )


۱ رای

نظر شما :