کلانتری: ۱۶ آذر امسال اراده ضدآمریکایی دانشگاهیان بیشتر نمایان می‌شود

۲۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۱ کد : ۶۵۷۳ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۴۹
کلانتری:  ۱۶ آذر امسال اراده ضدآمریکایی دانشگاهیان بیشتر نمایان می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۱۶ آذر پیش رو، روز ظهور و تجلی بیشتر اراده ضد استکباری و ضدآمریکایی دانشجویان و دانشگاهیان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، درباره برنامه‌های این معاونت برای روز دانشجو گفت: برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای روز ۱۶ آذر  طی روزهای آینده اعلام می‌شود، درمجموع پشتیبانی از حرکت استکبارستیزانه دانشجویان قطعاً جزو برنامه‌های اصلی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و همه واحدهای دانشگاه در سراسر کشور است.

 وی افزود:  تشکل‌های دانشجویی در حقیقت محور اصلی این حرکت هستند و انواع برنامه‌ها را در روز ۱۶ آذر در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به اجرا می‌گذارند، ازجمله میزگردها، مناظرات، سخنرانی‌ها و تجمعات توسط دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی انجام می‌گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ماهیت روز دانشجو ماهیت مبارزه و معرفی هرچه بهتر و گویاتر چهره خبیث استکباری آمریکا است، بایستی  برنامه‌ها در روز دانشجو ماهیتاً چنین محتوایی داشته باشد و غیرازاین انتظاری هم نیست که بعضی دانشگاه‌ها جشن، کنسرت و یا هر نوع برنامه‌ای که بخواهند به ماهیت این حرکت لطمه بزند برنامه‌ریزی و طراحی کنند که قطعاً چنین اقدامی در شأن دانشگاه‌های ما نیست.

وی ادامه داد: از ابتدای مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی که عهده‌دار مسئولیت است، برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع اعلام‌شده و معمولاً جهت یادآوری طی یک بخشنامه داخلی  در مناسبت‌های مختلف به واحدها ابلاغ می‌شود.

کلانتری درباره علت نام‌گذاری ۱۶ آذر به نام روز دانشجو گفت: فلسفه وجودی ۱۶ آذر روز دانشجو شهادت سه نفر از دانشجویان  دانشگاه تهران توسط رژیم پهلوی در اعتراض به سفر معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا بود که بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ انجام شد.

وی با اشاره به خصومت‌های آمریکا و کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد عنوان کرد: به دلیل حمایت و طراحی جدی آمریکایی‌ها در کودتا، دانشجویان به این احساس دست پیدا کردند که سلطه کامل بر کشور وجود دارد، دانشجویان هم نسبت به کودتا و هم نسبت به سلطه بیگانه بر کشور معترض بودند و تجمع اعتراضی در دانشکده فنی تهران تدارک داده که به شهادت چند نفر از دانشجویان منجر شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ماهیت ضد استکباری ۱۶ آذر و تداوم خصومت‌های آمریکا ضد مردم ایران گفت: آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی لحظه‌ای از دشمنی با ایران کوتاه نیامده است، تحریم‌ها از همان زمان آغازشده و تا امروز هم  ادامه پیداکرده، یعنی دشمنی آمریکا با ملت ما و با انقلاب اسلامی و با پیشرفت‌های ملت بزرگ ما، یک سابقه بسیار طولانی دارد که در مقاطع مختلف و در لباس و نقشه‌ها و توطئه‌های گوناگون دشمنی خودشان را به ظهور رساندند.

وی افزود: در حال حاضر هم که مستحضر هستید آمریکا از زاویه‌ها و ابعاد گوناگون بدون هیچ پرده‌پوشی، دشمنی خودش با مردم ایران را ابراز می‌کند، ازجمله تحریم‌های گسترده‌ای که جدیداً علیه کشور ما به اجرا گذشته شده که به نظر می‌آید با شفاف‌تر شدن دشمنی استکبار و در رأس آن آمریکا، وحدت ملت ما بهتر و مردم و دانشجویان  آگاهی بیشتری نسبت به قبل پیداکرده‌اند.

کلانتری در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد ۱۶ آذر پیش رو، روز ظهور و تجلی بیشتر اراده ضد استکباری و ضدآمریکایی دانشجویان و دانشگاهیان است.

انتهای پیام/

 


نظر شما :