پیام دکتر طهرانچی به مناسبت هفته بسیج: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رشد فرهنگ بسیجی و تعمیق باورهای اسلامی گام برمی‌دارد

۰۵ آذر ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۹ کد : ۶۶۲۷ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۶۶
پیام دکتر طهرانچی به مناسبت هفته بسیج: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رشد فرهنگ بسیجی و تعمیق باورهای اسلامی گام برمی‌دارد

پیام دکتر طهرانچی به مناسبت هفته بسیج:

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رشد فرهنگ بسیجی و تعمیق باورهای اسلامی گام برمی‌دارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: این دانشگاه در راستای رشد فرهنگ بسیجی و تعمیق باورهای ارزنده اسلامی گام برداشته و دانش، تزکیه نفس و اخلاق‏‌مداری را سرلوحه برنامه‏‌های خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی فرا رسیدن هفته بسیج و سالروز تأسیس بسیج مستضعفین را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت‏ کرامش‏ که چراغ راه بشریت‏ اند

پنجم آذر، سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، این نیروی کارآمد، فداکار و مردمی گرامی باد.

فرمان امام خمینی(ره) در تأسیس بسیج مستضعفین در شرایطی انجام گرفت که کشور نیاز به تقویت، انسجام و وحدت رویه بیشتر داشت، جمعی از عناصر داخلی و خارجی می‏ کوشیدند با ایجاد تفرقه و چنددستگی، استقلال و هویت ملی را تحت تأثیر اهداف و مقاصد شوم خود قرار دهند، اما تصمیم هوشمندانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی موجب افزایش مشارکت و حضور فعالانه مردم در دفاع از هویت ملی و اسلامی و دفع توطئه‌ ها شد و دست طمع بدخواهان ملت قطع گردید.

در شرایط پرخطر دوران دفاع مقدس بسیجیان در کنار سایر قوای مسلح برگ‏ زرینی را در تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران رقم زدند. جانفشانی، رشادت و دلاوری‏‏‌های بسیجیان در دفاع از تمامیت ارضی و کیان کشور، سند متقنی بر نقش‌آفرینی ارزشمند این نیروی مردمی است.

امروز نیز بسیج به عنوان یک بازوی توانمند و تأثیرگذار، با همان روحیه انقلابی و تحت هدایت‏‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب توانسته با بهره‏ گیری از توان علمی و دانش بومی، نقش مؤثری در عرصه‏‌های مختلف جامعه داشته باشد و بنا بر ضروریات برای اعتلای ایران اسلامی بی‏‌ادعا و خالصانه حرکت کند.

خوشبختانه علاقه جوانان تحصیل کرده و دانشجو برای پیوستن به این نیروی مردمی و انقلابی نشان از کارآمدی این نیرو در تحقق آرمان‏‌های انقلاب دارد.

مایه افتخار است که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و نهادی مردمی در راستای رشد فرهنگ بسیجی و تعمیق باورهای ارزنده اسلامی گام برداشته و دانش، تزکیه نفس و اخلاق‏مداری را سرلوحه برنامه‏ های خود قرار داده است.

اینجانب فرا رسیدن هفته بسیج و سالروز تأسیس بسیج مستضعفین را به تمامی دریادلان بسیجی تبریک می‏ گویم و از درگاه خداوند منان برای همه عزیزان، عزت، سربلندی و موفقیت آرزومندم.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

انتهای پیام/

 


نظر شما :