سردار دقیقی در مراسم فجر فاطمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

امروز دانشجویان باید در عرصه جنگ اقتصادی و فرهنگی ورود پیدا کرده و فرماندهی کنند

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۲۰:۰۷ کد : ۶۹۷۷ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۸۹۶
سردار دقیقی در مراسم فجر فاطمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، با بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دشمن تهدید نظامی علیه ایران را پرهزینه، کم بازده و به ضرر خود می بیند، گفت: به همین دلیل دشمن تن به این تقابل نظامی پرهزینه نمی دهد لذا میدان جنگ را عوض می کند و جنگ اقتصادی را در دستور کار خود قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، مراسم فجر فاطمی توسط معاونت دانشجویی فرهنگی این واحد دانشگاهی و به همت هسته دانشجویی فرهیختگان جوان، با پخش کلیپ های انقلابی، مداحی و ایراد سخنرانی برخی مسئولین دانشگاهی و نظامی در دانشکده مدیریت واحد تهران شمال برگزار شد..

دکتر خالدی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال،  در ایتدای این مراسم ضمن تسلیت ایام حزن انگیز فاطمی و همچنین تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب از دل هیئات و تکیه ها و مراسم مذهبی و عزاداری ها شکل گرفت و پیروز شد، ما با همین مؤلفه ها در جنگ و دفاع مقدس به پیروزی رسیدیم و هر جا که انقلاب با چالشی مواجه شد، همین نغمات و عنایات فاطمی و حسینی نجات بخش انقلاب بودند. به عنوان نمونه مشاهده می کنید که در سال 88، فتنه با عاشورا جمع شد.

وی تقارن آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه را نویدبخش معنویت و موفقیت بیشتر انقلاب ذکر کرد و گفت: علیرغم اینکه دو مؤلفه اساسی مردم و رهبری، مؤلفه هایی هستند که انقلاب اسلامی ما را از سایر انقلاب ها و جنبش های دیگر در جهان متمایز کرده اند ولی متأسفانه ما نقش خود را به عنوان دانشگاه در تبیین جایگاه و نقش والای رهبری در جمهوری اسلامی به شایستگی ادا نکرده ایم.

دکتر خالدی در ادامه به بررسی نقش رهبری در موفقیت و متمایز بودن انقلاب اسلامی از دیدگاه جامعه شناسان و فیلسوفان غربی پرداخت و گفت: پرفسور آندریا مایر، نویسنده مسیحی کتاب "ماموریت سیاسی اسلام" نوشته است: برای نخستین بار یک نظام سیاسی برخواسته از اسلامگرایی به شیوه انقلابی، جایگزین یک رژیم غیردینی سکولار غربگرا شد که این انقلاب الگویی جهت تحقق کامل دولت آرمانی اسلامگرا برای مسلمانان سراسر جهان شد.

وی به نقل از میشل فوکو، فیلسوف فرانسوی قرن بیستم نیز گفت: نقش آیت الله خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی به افسانه، پهلو می زند. امروز هیچ رهبر و هیچ رهبر سیاسی حتی به پشتوانه تمام رسانه های کشور نمی تواند ادعا کند که همه مردمِ کشورش با او پیوندی چنین شخصی و چنین نیرومند دارند. خمینی چیزی نمی گوید جز نه؛ نه به شاه، نه به رژیم، نه به وابستگی. خمینی آدم سیاسی نیست. حزبی هم به نام حزب خمینی یا دولتی به نام دولت خمینی ندارد. هدف او رهایی از استیلای خارجی و نجات از سیاست های غلط داخلی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، ضمن برشمردن نقش مردم در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و چالش ها و موفقیت های پس از انقلاب، گفت: دشمن می داند که یکی از ارکان اساسی نظام، مردم هستند لذا برای تزلزل در نظام می خواهد بین مردم و نظام جدایی بیاندازد و یکی از تاکتیک های دشمن در این حوزه ایجاد یأس و ناامیدی و سستی و القای ناکارآمدی نظام در بین مردم به شیوه های مختلف است.

خالدی در خاتمه با معجزه دانستن دستاوردهای چهل ساله انقلاب، گفت: انقلاب ما نه تنها از پشتوانه هیچ دولت خارجی برخوردار نبوده بلکه همه دولت های قدرتمند هم در مقابل انقلاب بوده اند و این دستاوردها در چنین شرایطی و بر پایه ظرفیت ها و توانمندهای بومی حاصل شده اند، لذا نباید دچار یأس و سرخوردگی شویم و باید توصیه های رهبری در خصوص ایجاد باور و امید در جامعه و القاء اینکه ما می توانیم را یک موضوع راهبردی دانسته و نقش خود را در امید دهی به قشر جوان خصوصا دانشجویان و دانش آموزان بسیار مهم و حیاتی بدانیم.

در ادامه این مراسم، سردار سرتیپ پاسدار حاج حسین دقیقی، با بررسی انواع تهدیدها علیه جمهوری اسلامی، گفت: ما سه نوع تهدید داخلی، همطراز و فرامنطقه ای داریم. وی با ذکر اینکه در مهم ترین این تهدیدها که تهدیدات فرامنطقه ای است، دکترین ما بازدارندگی مؤثر است، مؤلفه های این دکترین را چنین خواند: اول: دشمن نتواند شدت مقابله شما را بفهمد. به عنوان نمونه آقای رئیس جمهور اخیرا گفتند که اگر نگذارید ما نفت صادر کنیم ما هم اجازه نمی دهیم که هیچ کشوری نفت صادر کند؛ یااینکه فرمانده سابق سپاه گفتند که ما 80 هزار موشک آماده شلیک داریم. دوم: دشمن نتواند وسعت منطقه نبرد را برآورد کند. سوم: دشمن نتواند به یک پیروزی قاطع و سریع امیدوار باشد. چهارم: دشمن نتوانند میزان و حجم تلفات خود را در صورت وقوع جنگ برآورد کند..

سردار دقیقی در ادامه با بیان اینکه دشمن تهدید نظامی علیه ایران را پرهزینه، کم بازده و به ضرر خود می بیند، گفت: به همین دلیل تن به این تقابل نظامی پرهزینه نمی دهد لذا میدان جنگ را عوض کرده و جنگ اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی به تفاوت های جنگ اقتصادی و نظامی پرداخت و گفت: در جنگ نظامی، کارخانجات محدودی مورد حمله قرار می گیرند که می توانند بازسازی شوند ولی در جنگ اقتصادی تمام کارخانجات به یکباره از کار می افتند. در جنگ نظامی، اگر کسی بیافتد شهید است اما در جنگ اقتصادی ورشکسته است. در جنگ نظامی، کسی که اسیر است وضعیتش معلوم است ولی در جنگ اقتصادی وضعیت این پناهندگان به دامن دشمن معلوم نیست.

این استاد دانشگاه با ذکر این نکته که هیچ کس جرأت حمله به ایران را ندارد و دشمن منتظر است که ملت ما از پا درآید و کم کم مجبورمان کند که امکانات موشکی، هسته ای، رادارها و ... را واگذار کنیم، گفت: معتقدیم که راهکار مقابله با تهدیدات غیرنظامی دشمنان باید از داخل دانشگاه بیرون بیاید.

سردار دقیقی با اظهار اینکه ایران به برکت خون شهدا و مجاهدت جانبازان از نظر نظامی بیمه است ولی از نظر اقتصادی آسیب پذیریم گفت: مشکل ما بیکاری و تورم است که دلیل آن ضعف ما در مدیریت منابع مالی است که باید دانشگاهها و جوان های اقتصادخوانده در این زمینه ورود پیدا کنند.

وی در پایان با بیان اینکه دانشگاه ها جنگ را مدیریت کردند و بیش از 70 درصد از فرماندهان جبهه و جنگ از پشت میز دانشگاه به جبهه آمدند، گفت: امروز هم دانشجویان باید در عرصه جنگ اقتصادی و فرهنگی، فرماندهی کنند؛ آنان باید عالمانه تئوری پردازی و الگوسازی کرده و در عرصه اجرا ورود پیدا کنند.

در خلال این برنامه کلیپی های  انقلابی پخش شد و حاجی علی اکبری از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مداحی و ذکر مصیبت بانوی دو عالم، حضرت فاطمه زهرا سلام الله- پرداختند.

 

 

 

 

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی‌واحد‌تهران‌شمال #دهه‌فجر


نظر شما :