دکتر خالدی به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران پیامی را صادر کرد.

حضور دانشگاهیان در راهپیمایی با شکوه بیست و دوم بهمن و سرآغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۵ کد : ۶۹۷۹ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۹۲۸
پیشرفت‌های علمی و فناوری های مختلف ، حضور موثر و کارآمد نظام در معادلات منطقه‌ای و جهانی ، گسترش گفتمان انقلاب به کشورهای مختلف از عمق موفقیت‌ها و دستاوردهای نظام است.

"در دهه فجر خداوند میوه شیرین آزادی را به ملت بزرگ ما عطا کرد"

                                                                                                                                                                مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی)

انقلاب اسلامی ایران به سن چهل سالگی هم رسید، اگرچه چهل ساله تجربیات تلخ و شیرین و هزینه‌های گزافی که دشمنان داخلی و خارجی برای نظام ایجاد کردند بسیار سنگین بوده و هر ورقی از تاریخ این حوادث می‌توانست سرنوشت هر انقلابی را دگرگون کند اما انقلاب اسلامی سربلند ماند چرا که به فرموده معمار کبیر انقلاب "پیروزی انقلاب رهین همه ملت است" ، پشتیبانی و حضور فعالانه مردم بصیر و مومن با اتکای به نیروی لایزال الهی و موج عطر شکوه معنویات و ایثار شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده معظم آنها در سایه رهبری دو عالم فرزانه از سلاله حضرت رسول (ص) انقلاب را چهل ساله کرد.

بدون شک انقلاب در شروع دهه پنجم از سال ۵۷ بسیار قوی تر و مقتدر تر است. پیشرفت های علمی و فناوری های مختلف، حضور موثر و کارآمد نظام در معادلات منطقه ای و جهانی، گسترش گفتمان انقلاب به کشورهای مختلف از عمق موفقیت ها و دستاوردهای نظام است. هشت سال دفاع کشور در برابر همه ابر قدرت ها و ایادی آنها یک رویارویی بی‌سابقه در معادلات سیاسی و نظامی تاریخ است و به جرات پیروزی در این جنگ عظمت اسلام و انقلاب را برای همه انسانهای اهل اندیشه ثابت کرد و امروزه به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درسی که انقلاب اسلامی به ما آموخته است این است که از ابهت ابرقدرت ها هراسی به دل راه ندهیم.

 اما باید در نظر داشت که امروزه از سناریوهای تهدید دشمنان هم با تجربیات شکست چهل ساله آنها پیچیده تر شده است، استفاده از تاکتیک نفوذ در عمق استراتژی و اداره کشور می‌تواند یکی از سناریوهای بسیار سخت باشد. لذا هوشیاری و بصیرت، حضور فعالانه و کارآمد و حفظ انسجام و اتحاد ملی با ایمان راسخ به الطاف الهی اطاعت و پیروی از رهبری فرزانه از اصول مهمی است که پایداری نظام را بیمه میکند.

 

 در این میان فرهیختگان مومن و انقلابی دانشگاه های کشور به عنوان بخش اصلی  جامعه نخبگان با بصیرت و پشتیبانی در عرصه‌های مختلف مدیریت و ارتقای توانمندی کشور در حل مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره و افزایش اقتدار نظام رسالت بسیار مهم را برعهده دارند.

ضمن گرامیداشت و تبریک صمیمانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به عموم مردم و رهبری فرزانه انقلاب و به خصوص جامعه دانشگاهی، اساتید، کارکنان و دانشجویان عزیز، امیدواریم که در حراست از دستاوردهای اصیل انقلاب و رسالت جهانی سازی گفتمان انقلاب اسلامی در برابر ارواح طیبه شهدا رو سفید باشیم و انشاءالله با حضور فعال در راهپیمایی ۲۲ بهمن بعنوان نماد جشن انقلاب، شروع دهه پنجم انقلاب را پر از امید و نشاط آغاز می‌کنیم.

 

                                                   حمیدرضا خالدی

                                                   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

 

 

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی‌واحد‌تهران‌شمال #حمیدرضا‌خالدی #دهه‌فجر #راهپیمایی‌22بهمن #چهل‎سالگی‌انقلاب‌اسلامی #شهید #پیشرفت‌علمی #دستاوردهای‌نظام


( ۲ )

نظر شما :