برگزیده شدن طرح هیات علمی واحد تهران شمال در دومین نمایشگاه فن بازار تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی

۰۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ کد : ۷۰۵۸ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۰۹۷
دومین نمایشگاه فن بازار تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی که از ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده بود با انتخاب ۲۱ طرح در ۳ سطح به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، طرح دکتر نورالدین بختیاری عضو هیات علمی این واحد دانشگاهی با عنوان "تولید اورسولیک اسید از پوست سیب" جزء 7 طرح سطح 1 این نمایشگاه انتخاب شد.

در این نمایشگاه ۵۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی فعال در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی با ارائه ۱۲۵ طرح و محصول، آخرین دستاوردهای خود را در معرض نمایش گذاشتند.

قابل ذکر است که دکتر نورالدین بختیاری عضو هیات علمی دانشکده علوم زیستی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال است که مدیریت اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری و همچنین ریاست باشگاه پژوهشگران جوان این واحد را بر عهده دارد.

وی در خصوص این طرح به روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گفت: اورسولیک اسید یک ترکیب ترپنی است که ما برای اولین بار توانستیم آن را از پوست سیب استخراج و جداسازی کنیم. این ترکیب کاربردهای فراوانی در صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی دارد. البته ما پیش از این توانسته بودیم خاصیت ضد پیری این ترکیب را برای اولین بار معرفی کرده و علاوه بر ثبت اختراع با ارائه مقالات علمی در مجلات معتبر به چاپ برسانیم.

وی همچنین گفت: قبل از این، اورسولیک اسید از کشور چین خریداری می شد اما هم اکنون ما آن را با هزینه ای در حدود 5 درصد قیمت خرید از چین، تولید می کنیم.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی‌واحد‌تهران‌شمال #فن‌بازار‌تخصصی‌دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #نورالدین‌بختیاری #اقتصاد‌دانش‌بنیان


( ۲ )

نظر شما :