با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت؛

تقدیر ۳۶۰۰ تن از اساتید بسیجی از اقدامات جهادی دانشگاه آزاد اسلامی

۰۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۱ کد : ۷۴۷۳ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۱۷
۳۶۰۰ استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای از اقدامات جهادی و انقلابی مسئولان، استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده بزرگ این دانشگاه تقدیر کردند.
تقدیر ۳۶۰۰ تن از اساتید بسیجی از اقدامات جهادی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش آنا، ۳۶۰۰ استاد بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای از حرکت خودجوش و اقدامات جهادی و انقلابی مسئولان، استادان، کارکنان، دانشجویان و خانواده بزرگ این دانشگاه تقدیر کردند.

در  بیانیه بسیج اساتید و دفتر هماهنگی کانون‌های دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: حضور گسترده و حرکت خودجوش و بهنگام خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده کشور عزیزمان، اتفاقی نو در عرصه آموزش عالی کشور برای یاری رساندن به هموطنان و کمک به حل بحران بود. بدون شک حضور گسترده و سازماندهی شده همراه با تجهیزات سبک و سنگین و به‌کارگیری توان علمی و تخصصی در کنار تأمین نیازمندی‌های اولیه و کمک رسانی در صحنه عمل با تکیه بر کمک‌های مردمی و خیرین در آغازین ساعات بروز بحران، در طول دوران مدیریتی این دانشگاه بی‌نظیر و مثال‌زدنی است.

این بیانیه می‌افزاید: این حرکت ارزشمند به عنوان یکی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران ماندگار خواهد شد و پیشگامی در اجرای فرمان جهادی نائب امام زمان (عج) در ساعات اولیه بحران در کنار سایر نهادهای انقلابی، نشانگر بیداری جریان اصیل دانشجویی و مجاهدت اساتید انقلابی و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی است. اگرچه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نهاد علمی به مانند دستگاه‌های اجرایی مسئولیتی در اینگونه موارد بر عهده نداشته و وظیفه تعیین شده‌ای برای ورود به حل بحران‌ها ندارد اما حضور مؤثر و مسئولیت‌پذیری مسئولان، استادان، کارکنان و دانشجویان خدوم به ویژه اقشار بسیج در این دانشگاه قابل ستایش است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ویژگی مهم این حضور گسترده ایجاد سازمان، تأسیس قرارگاه‌های جهادی، جذب کمک‌های مردمی و حمایت مدیران انقلابی دانشگاه‌ها در لبیک به فرمان رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای به منظور شتافتن به کمک سیل‌زدگان؛ بوده و نشان از بصیرت انقلابی و اطاعت محض از امر ولی‌فقیه زمان دارد. مجموعه آموزش عالی و جامعه علمی در هر کشوری در تربیت مدیران، متخصصان و کارشناسان آینده آن کشور نقش ممتازی را برعهده داشته و در مناسبات فرهنگی و اجتماعی، تاثیرگذاری بسزایی دارد. حضور مجاهدانه مسئولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در متن مشکلات سیل و به ویژه در میان مردم آسیب‌دیده و اعلام همدردی با آنان؛ برکات بی‌شماری در پی داشته و مصداق بارزی در جهت مسئولیت‌های تربیتی دانشگاه محسوب می‌گردد.

این بیانیه می‌افزاید:‌ ترویج روح جهادی، همدلی و عرق ملی، تعهد دینی، مسئولیت‌پذیری، اعلام همدردی توأم با عمل انقلابی، خودسازی معنوی و بازآفرینی صحنه‌های حضور جوانان در دوران پرافتخار دفاع مقدس در کنار سایر اقشار جامعه از دیگر دستاوردهای ارزشمند این حرکت جهادی و انقلابی است و دانشگاه آزاد اسلامی با برافراشتن پرچم قرارگاه‌های جهادی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی به جامعه ثابت کرد روح ایثار و جهاد علمی و عملی در بدنه جامعه دانشگاهی جاری و ساری است و قطعاً قله‌ها و گام‌های بلند نیز با داشتن چنین روحیه‌ای قابل دستیابی است.

اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در پایان این بیانیه ضمن اعلام همدردی با هموطنان سیل‌زده می‌افزایند:‌ در پایان ما اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام همدردی با هموطنان سیل‌زده، مراتب قدردانی و تشکر خود را از حضور جهادی و انقلابی دانشگاهیان در دانشگاه آزاد اسلامی در این بحران بزرگ و غیرمنتظره، که حقیقتاً مایه فخر و مباهات آموزش عالی است، بیان داشته و حمایت همه‌جانبه خود را از این حرکت عظیم جهادی و انقلابی اعلام و آمادگی بیش از پیش خود را در تداوم بازسازی مناطق سیل‌زده و اجرای فرامین مقام معظم رهبری در محرومیت‌زدایی از جای‌جای کشور اعلام داشته و از خداوند متعال توفیق روزافزون همه دست‌اندرکاران نظام و به‌ویژه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی را از خداوند قادر متعال مسئلت می‌نماییم.


نظر شما :