با حضور ریاست واحد تهران شمال برزگرار گردید

جلسه تشریح طرح مشارکت گروههای آموزشی و اعضای هیات علمی واحد تهران شمال در امور فرهنگی واحد

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۰ کد : ۷۹۵۶ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۸۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، دکتر حمیدرضا خالدی، رئیس این واحد دانشگاهی در جلسه تشریح نحوه اجرای طرح مشارکت گروههای اموزشی و اعضای هیات علمی  واحد در امورفرهنگی، با اشاره به برخی تحولات فرهنگی جامعه، گفت: فرایندی در جامعه در حال رخ دادن است که بستر آن بر تکنولوژی است و باعث تغییر رفتار نسل جدید شده است، اگر این فرایند مدیریت نشود، جامعه هویت فرهنگی خود را از دست خواهد داد.

وی با تاکید بر این نکته که برخی از اصول و مبانی، پایه ای هستند و باید به عنوان هویت فرهنگی حفظ شوند، گفت: کار ما در حیطه فرهنگی بسیار مهم و سخت است لذا وظیفه داریم که وظایف خود را در این حوزه بشناسیم و برای انجام آن که قطعا رضایت خداوند را در پی خواهد داشت، تلاش کنیم.

دکتر خالدی اهمیت حوزه فرهنگی را حتی بیشتر از حوزه آموزشی دانست و اظهار امیدواری کرد تمام اعضای محترم هیات علمی واحد در اجرای این طرح با معاونت فرهنگی همکاری نمایند.

رئیس واحد تهران شمال با مهم دانستن نقش استادان و آموزش های فرهنگی و تربیتی آنان در کلاس های درس گفت: آیینه افکار، رفتار و برنامه ها و اهداف فرهنگی و آموزشی ما در کلاس درس تبلور می یابد لذا لازمه موفقیت و اثرگذاری این طرح فرهنگی، بسط و گسترش و نمود آن در کلاس های درس است.

در ابتدای این جلسه آقای امان الله پیشوا، معاون دانشجویی فرهنگی واحد تهران شمال، در سخنانی مبنای نظام مقدس جمهوری اسلامی را فرهنگ و اعتقادات و باورها دانست و گفت: فلسفه وجودی همه نظام های تعلیم و تربیت این است که جامعه را به سوی اهداف تدوین شده هدایت کرده و پیش ببرد.

پیشوا در تشریح نحوه اجرای این طرح فرهنگی در واحد تهران شمال گفت: هدف ما در این طرح، تربیت دانشجو است و برای رسیدن به این هدف کارها و مسئولیت هایی برای بخش ها و معاونت های مختلف دانشگاه در نظر گرفته شده است که ان شاءالله با همت و همکاری تمامی بخش ها و معاونت های ستادی و دانشکده ای به این هدف والا خواهیم رسید.

معاون دانشجویی فرهنگی واحد تهران شمال، در ادامه به اهداف و ضرورت های طرح پرداخته و نحوه ارتباط اعضای هیات علمی، گروه های آموزشی باحوزه فرهنگی دانشگاه را برای اجرای این طرح تشریح کرد.

پیشوا در خصوص نحوه تدوین این طرح فرهنگی گفت:  این طرح را بر مبنای خروجی جلسات متعددی که با مدیران گروه های آموزشی داشتیم، تدوین کرده و پس از اخذ مجدد نظرات آنان، طرح را به روسای دانشکده ها ارائه داده و نظرات کارشناسی آنها را نیز در طرح اعمال کرده و پس از نهایی شدن طرح آن را جهت تصویب و تایید به استان ارسال نمودیم.

وی مبنای این طرح را بر دو محور اصلی دانست و گفت: در محور اول استادانی که تمایل دارند به عنوان استاد راهنمای فرهنگی در طرح مشارکت کنند می توانند راهنمایی حداکثر یکصد دانشجو را بر عهده گیرند و آنان را در مباحث مختلف فرهنگی و تربیتی راهنمایی کنند و در محور دوم برای استادانی که امکان مشارکت در قالب استاد راهنمای فرهنگی را ندارند 11 مبحث از جمله شناسایی و معرفی دانشجویان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی، مشارکت در طرح های فرهنگی، تحقیق و پژوهش های فرهنگی و ... مشخص شده است که می توانند با مشارکت در آنها همانند دسته اول به اجرا و پیشبرد طرح کمک کرده و  از مزایای آن برخوردار شوند.

در انتهای این جلسه حاضرین به ارائه پیشنهادها و نقطه نظرات کارشناسی و تجربی خود برای اجرای هرچه بهتر طرح پرداختند.


( ۷ )

نظر شما :