با حضور مسئولان فرهنگی دانشجویی واحدهای استانهای تهران، البرز، قم و قزوین برگزار شد؛

کارگاه آموزشی پرسشگران طرح سیمای زندگی دانشجویان در واحد تهران شمال

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۱ کد : ۸۱۹۱ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۷۶
کارگاه یک روزه توجیهی-آموزشی پرسشگران طرح سیمای زندگی دانشجویان به میزبانی واحد تهران شمال و با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی، مدیران اداره کل دانشجویی و مدیران مراکز مشاوره و خدمات روانشناسی امین واحدهای استان تهران، البرز، قم و قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در ابتدای این جلسه دکتر نصرالله اسکندی، رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه دانشگاه آزاد در حل مسائل کلان کشور پیشرو است، گفت: سلامت روانی و جسمی دانشجویان و خانواده های آنها از سال 94 دغدغه جدی مسئولین دانشگاه بود لذا در سال تحصیلی 95-94 فاز اول این طرح را با تحت پوشش قرار دادن یک جامعه دانشجویی 80 هزار نفری آغاز کرد.

وی با تاکید بر این مطلب که ریاست و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مصوب کرده اند که فاز دوم این طرح قوی تر برداشته شود، ادامه داد: در فاز دوم این طرح، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها پهنه بندی شده و پس از برگزاری کارگاه های توجیهی برای مجریان و پرسشگران طرح در سطح هر کدام از این پهنه ها، طرح با قدرت و قوت و انسجام بیشتری اجرا می شود.

دکتر مینو  نوروزی، مسئول اداره مشاوره و مجری پردازش و تحلیل داده ها طرح سیمای زندگی دانشجویی، نیز با تشریح استراتژی های جدید دفاتر مشاوره و نیازهای آنها و همچنین انتظاراتی که از آنها می رود، هدف از برگزاری این کارگاه ها را اجرای طرح سیمای زندگی دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی به بهترین نحو ممکن و رسیدن به اهداف تدوین شده برای آن ذکر کرد و گفت: نتایج این طرح برای استفاده مراجع زیربط و مرتبط با مسائل فرهنگی، اجتماعی کشور در اختیار ریاست عالیه دانشگاه آزاد  اسلامی قرار خواهد گرفت.

در ادامه این جلسه دکتر کامران گنجی، استاد دانشگاه و عضو کارگروه طرح سیمای زندگی دانشجویی دانشگاه آزاد،  با ذکر این توضیح که فاز اول طرح در 113 واحد و آموزشگاه سما اجرا شد و نتایج آن در 8 جلد کتاب چاپ و در اختیار نهادها و سازمان های متولی امور فرهنگی و اجتماعی و تربیتی کشور قرار داده شد.

وی هدف از فاز دوم این طرح را شناخت مولفه های تاثیرگذار در روند تحصیلی-تربیتی دانشجویان، کاهش آسیب های اجتماعی و فراهم کردن اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی و اداره امور دانشجویان در 31 استان کشور اعلام کرد و توضیحات جامعی را در خصوص پرسشنامه های طراحی شده و نحوه تکمیل و استخراج نتایج آن ارائه داد.

در بخش دوم این کارگاه یک روزه، حاضرین به بحث و تبادل نظر، پرسش و پاسخ و انتقال تجربیات خود در خصوص زوایای مختلف طرح و نحوه اجرای آن پرداختند.

در واحد تهران شمال، طرح سیمای زندگی دانشجویی به عنوان یکی از اقدامات مهم مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی امین در دست اقدام است. خانم دکتر صادقپور، مدیر مرکز جامع مشاوره و روانشناختی واحد تهران شمال، برنامه های متنوع در دست اجرای مرکز مشاوره و روانشناختی امین را مورد توجه  و  اهتمام جدی ریاست و معاونت محترم فرهنگی دانشجویی واحد خواند و گفت: عملکرد واحد تهران شمال در این خصوص مورد تایید و تقدیر بسیاری از مسئولان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از جمله دکتر کلانتری، دکتر صامت و دکتر آقامیری قرار گرفته است.

 


( ۲ )

نظر شما :