هدفمندی و همسویی تعاملات علمی و تحقیقاتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

۰۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۹:۴۹ کد : ۸۳۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۸۰۱
معاونان پژوهش و فناوری واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به منظور پیگیری مصوبات نشست های قبلی و بررسی مشکلات و پیشنهادات حوزه پژوهش و فناوری واحد های خود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گرد هم آمدند.
هدفمندی و همسویی تعاملات علمی و تحقیقاتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس واحد تهران شمال در شورای پژوهش و فناوری استان تهران:

هدفمندی و همسویی تعاملات علمی و تحقیقاتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی / آزمایشگاه ملی واحد تهران شمال ،

مجوعه ای بی نظیر در خاورمیانه است

معاونان پژوهش و فناوری واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به منظور پیگیری مصوبات نشست های قبلی و بررسی مشکلات و پیشنهادات حوزه پژوهش و فناوری واحد های خود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی واحد تهران شمال، دکتر علی محمد صفانیا در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبداله الحسین (ع)، فلسفه برگزاری این گونه جلسات را توجه به خرد جمعی در اتخاذ تصمیمات و کاهش ضریب خطا دانست.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص توجه به 3 عنصر اقتصاد، فرهنگ و علم و دانش، راز پویش و ماندگاری یک کشور را توجه ملت آن به این سه عنصر دانست و گفت: دنیای امروز از مرز دانش به سمت تجاری سازی حرکت نموده است و این همواره به عنوان راهبردی اساسی در سیاست های  هیأت امنا و ریاست عالی دانشگاه مطرح بوده است.

رئیس واحد تهران شمال در ادامه با اشاره به توانمندی های علمی و تحقیقاتی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی سخن گفت و با تأکید بر هم افزایی و همسویی فعالیت های علمی و تحقیقاتی بین واحدها اظهار داشت: کلیه واحدها با برند دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می نمایند از این رو  باید بر اساس توانمندی هر واحد، ضمن کاهش هزینه ها و مدیریت بهینه منابع مالی، شاهد تحقق ارتقای کیفیت و کمیت حوزه های پژوهش، آموزش و فرهنگ در دانشگاه باشیم.

مشاور ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگر سخنان خود توجه به حوزه ارتباط با صنعت را به عنوان یکی از راهکارهای تقویت حوزه پژوهش و درآمد زایی دانشگاه برشمرد و ادامه داد: برای ارتقای بازدهی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، اهمیت بخشی به حوزه های دانش بنیان، مراکز رشد در کنار این مهم نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

صفانیا مجموعه آزمایشگاه ملی واحد تهران شمال را مجوعه ای بی نظیر در خاورمیانه قلمداد نمود و گفت : برخی واحد ها در زمینه های انفورماتیک، رباتیک و نرم افزار، برخی واحد ها در زمینه منابع کتابخانه ای، برخی در زمینه اعضای هیأت علمی و همینطور توانمندی های منحصر به فرد می باشند که لازم است تعامل و همکاری و همدلی بین واحد ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا شاهد تحقق اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی در سندهای چشم انداز آن باشیم.

در این جلسه دکتر امیر عبداله مهرداد شریف، معاون پژوهش و فناوری واحد تهران شمال گزارشی از وضعیت و شورای پژوهش محور و نحوه قراردادها را به سمع و نظر اعضای شورا رساند. همچنین دکتر منصور بیات، دبیر شورای پژوهش و فناوری شهر تهران، دکتر طوبی امیر عضدی، دبیر شورای پژوهش و فناوری استان تهران و معاونان پژوهش و فناوری های استان تهران مطابق با دستور کار جلسه به تبیین موضوعات پرداخته در خصوص پیگیری اجرای مصوبات جلسات قبل، بررسی مشکلات و نکته نظرات و راهکارهای اجرایی معاونان پژوهش و فناوری، برآورد هزینه قرارداد دانشجویان دکترای پژوهش تصمیمات لازم اتخاذ گردید . (ر – ع – 94 )


نظر شما :