رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال:

همایش ملی کرونا به‌صورت نیمه‌حضوری برگزار خواهد شد

۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۱ کد : ۹۱۴۵ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۵۰
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و دبیر ستاد کرونا، دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از برگزاری همایش ملی کرونا به‌صورت تلفیقی مجازی و حضوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، حمیدرضا خالدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در نشست کمیته مدیریت، سلامت و سبک زندگی که امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، با بیان اینکه نهاد دانشگاه می‌تواند از دستاوردهای کرونا بهره‌مند شود، اظهار کرد: گفتمان این موضوع در دانشگاه ضروری است.

وی افزود: همایش ملی کرونا به‌صورت مجازی و حضوری با همکاری ۲۰ واحد دانشگاهی در سطح تهران و سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد. این همایش با نگاه تمدنی و تحولی و رویکرد دولت‌سازی کرونا می‌تواند بستر مناسبی برای آسیب‌شناسی باشد. مصونیت افزایی گام دوم انقلاب از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال عنوان کرد: این همایش در ۷ محور و نظام تخصصی «مدیریتی، حقوقی، سلامت، رسانه، سبک زندگی، آموزش، پژوهش و فناوری» برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان قم با توجه به تهدیدات زیاد بیماری، پتانسیل قابل توجه‌ای در مدیریت بحران دارد، عنوان کرد: این استان در حوزه سلامت و سبک زندگی؛ تجربیات خوبی را دارد و می‌توان از آن بهره برد. در حوزه پژوهش و فناوری واحد تهران جنوب و یادگار امام؛ محور هستند. در حوزه مدیریت؛ سازمان پدافند غیرعامل نقش محوری را دارد و سایر ظرفیت‌ها به‌عنوان ظرفیت معین هستند. این همایش چندوجهی است.

خالدی با بیان اینکه ممکن است برای هر یک از محورهای این همایش نیاز به برگزاری یک همایش مجزا باشد، عنوان کرد: به‌طور مثال مانند محور اقتصاد، زمینه رویارویی فلسفه اسلامی و غرب می‌تواند در عصر کرونا محرک باشد و فرصت استثنایی ایجاد کرده است که می‌تواند گفتمان جهانی ایجاد کند. تجربه پژوهشی و علمی حوزه پدافند غیرعامل در ۲ سال اخیر در واحد تهران شمال در برگزاری این همایش ظرفیت مطلوبی داشته است.

 


( ۱ )

نظر شما :