پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد بخوانند؛

چگونگی تحصیل به صورت همزمان در ۲ رشته/ امکان ویژه دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی

۲۱ آبان ۱۳۹۹ | ۲۰:۲۸ کد : ۹۶۲۶ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۷۴۳۳
چگونگی تحصیل به صورت همزمان در ۲ رشته/ امکان ویژه دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی

دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته امکان تحصیل در دو رشته را برای متقاضیان این دانشگاه فراهم کرده است. بر اساس این امکان دانشجویان و پذیرفته‌شدگان دوره‌های کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از این امکان استفاده کند. این افراد می‌توانند در رشته دیگر همان مقطع یا در مقطع پایین‌تر تحصیل کنند.

دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند فقط در مقاطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به طور همزمان در رشته دوم ادامه تحصیل دهند. این دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی، امکان تحصیل همزمان را ندارند.

اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌توانند از امکان تحصیل در این دانشگاه استفاده کنند. متقاضیان می‌توانند در مقطع کارشناسی با رعایت ضوابط تحصیل کنند.

امکان تحصیل در رشته دوم فقط برای یکبار فراهم است

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مدت زمان تحصیل فقط یکبار می‌توانند درخواست تحصیل در رشته دوم را ارائه دهند. متقاضیان نمی‌توانند رشته دوم را تغییر دهند. پذیرفته‌شدگانی که در دو رشته مشغول به تحصیل هستند، نمره دروس گذرانده‌شده در مقاطع کاردانی و کارشناسی نباید کمتر از ۱۲ باشد.

چگونگی معادل‌سازی دروس

پذیرفته‌شدگان می‌توانند دروس گذرانده‌شده را در همان مقطع یا پایین‌تر معادل‌سازی کنند. امکان معادل‌سازی دروس جبرانی نیز برای دانشجویان وجود دارد.

تطبیق واحدهای درسی دو رشته نیز امکان‌پذیر است و دانشجویان پس از نهایی شدن نمره می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

متقاضیان تحصیل همزمان در دو رشته می‌توانند دروس مشابه را در یکی از دو رشته بگذرانند و پس از پایان هر نیمسال باید اقدامات لازم صورت گیرد. نمرات دروسی که معادل می‌شوند در میانگین کل دانشجویان اثرگذار است.

دانشجویان می‌توانند از امکانات نقل‌وانتقال در تحصیل همزمان استفاده کنند.

مشمولان نظام وظیفه می‌توانند از امکان تحصیل همزمان استفاده کنند

دانشجویان مشمول نظام وظیفه در مدت زمان مجاز معافیت تحصیلی رشته اول می‌توانند از امکان تحصیل همزمان در دو رشته استفاده کنند. در صورتی که این دانشجویان از رشته اول انصراف از تحصیل دهند یا اخراج شوند می‌توانند در مدت مجاز در رشته دوم تحصیل کنند.

دانشجویان عادی نیز باید در مدت مجاز سنوات تحصیل خود را به پایان برسانند در صورتی که نتوانند در موعد مقرر واحدهای درسی را بگذرانند باید کمیسیون موارد خاص درباره تحصیل در رشته دوم تصمیم‌گیری کند

 

اطلاعیه ویژه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در جهت توسعه علوم اسلامی و معارف دینی، ادبیات و فرهنگ فارسی و علوم پایه به دانشجویان که همزمان در رشته های دوم زیر در مقطع کارشناسی علاقمند به ادامه تحصیل باشند، ۵۰ درصد  تخفیف شهریه در طول تحصیل در نظر گرفته است.

لیست رشته ها

1- زبان و ادبیات فارسی

2- زبان و ادبیات عربی

3- مترجمی زبان عربی

4- علوم قرآن و حدیث

5- ادیان و عرفان

6- فلسفه و عرفان اسلامی 

7- روابط عمومی

8- مطالعات خانواده

9- مدیریت فرهنگی و هنری

10- علم اطلاعات و دانش شناسی

11- ریاضیات و کاربردها

12- فیزیک 

13- شیمی محض

14- زمین شناسی

15- علوم و مهندسی شیلات

16- علوم و مهندسی محیط زیست

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به اداره ثبت نام واقع در طبقه 4 ساختمان مدیریت مراجعه فرمایید. شماره تماس 77318896


( ۱۳۴ )

نظر شما :