دکتر نورالدین بختیاری با اختراع خود بدست آورد؛

کسب رتبه سوم جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام توسط هیات علمی واحد تهران شمال

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۴ کد : ۱۰۳۳۹ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۸۸۳
اختراع دکتر نورالدین بختیاری عضو هیأت ‌علمی واحد تهران‌شمال و مدیر باشگاه پژوهشگران جوان واحد از مخترعین و محققین جوان کشور، موفق به کسب مدال برنز از جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام شد.

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرا‌ن‌شمال، دکتر نورالدین بختیاری عضو هیأت علمی واحد تهران شمال و مدیر باشگاه پژوهشگران جوان این واحد دانشگاهی، که موفق به کسب رتبه سوم گروه پزشکی-زیست‌فناوری جشنواره بین‌المللی اختراع و نوآوری خیام شده است، در مصاحبه‌ای کوتاه گفت: این اختراع با عنوان «تولید اورسولیک اسید از پوست سیب و اثبات فعالیت ضدپیری آن» توانست در جشنواره بین‌المللی خیام که با حضور ۲۷ کشور برگزار شده بود، مقام سوم را کسب کند.

این عضو هیأت علمی واحد تهران شمال با بیان اینکه اختراع همانند یک زمین خالی است که برای افزایش ارزش اقتصادی آن باید وارد مرحله ساخت و ساز شود، گفت: در پشت یک گواهی اختراع باید تاییدیه علمی، مقالات علمی معتبر و امتیازات جشنواره‌ای وجود داشته باشد تا بتواند سرمایه گذاری‌های کلان را حذب کند.

مدیر باشگاه پژوهشگران جوان واحد تهران شمال با بیان اینکه خوشبختانه اختراع ذکر شده رتبه بین المللی را کسب کرده و حمایت های سرمایه گذاری کلان نیز در خصوص آن مصوب شده است، اظهار امیدواری کرد که با حمایت ریاست و معاونت محترم پژوهش واحد تهران‌شمال این مهم در این واحد دانشگاهی انجام شود.

این مخترع و پژوهشگر جوان کشورمان در پایان ضمن تشکر از مسئولین واحد تهران شمال بابت حمایت‌ از فعالیت‌های دانش بنیان و ارتقاء این حوزه در بخش صنعت، خواستار افزایش حمایت‌ها از دستاوردهای اعضای هیات علمی و دانشجویان جهت شرکت در جشنواره های ملی و بین المللی شد.


( ۵ )

نظر شما :