دکتر خالدی در مراسم آغاز به کار جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال؛

تشکل ها و هسته های دانشجویی این قابلیت را دارند که جریان ساز باشند

۱۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۹ کد : ۱۰۳۹۲ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۸۱
در نشستی با حضور مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و برخی مسئولین دانشگاه آزاد استان تهران و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال به صورت رسمی آغاز شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دکتر خالدی رئیس این واحد دانشگاهی در این جلسه با بیان این مطلب که واحدتهران شمال با دارا بودن ۳۳ هزار دانشجو یکی از جامع ترین و بزرگترین و فعالترین جوامع دانشگاهی کشور است، گفت: تا به امروز ما یک تشکل رسمی با عنوان بسیج دانشجویی و چند کانون و هسته دانشجوئی داشتیم که فعالیت‌های دانشجویی را پوشش می دادند اما با همت و جدیت و پشتکار جمعی از دانشجویان عزیز برای فعال سازی یک تشکل انقلابی، امروز شاهد فعالیت رسمی جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال خواهیم بود.

دکتر خالدی در قسمت دیگری از سخنان خود به تاکیدات فراوان مقام معظم رهبری در مورد جوانان و دانشجویان پرداخت و گفت: یکی از نکاتی که حضرت آقا می‌فرمایند این است که آینده ایران متعلق به جوانان است؛ لذا باید آنان را به گونه ای تربیت کرده و رشد و تعالی داد که شایسته خدمتگزاری به این نظام و انقلاب باشند. حضرت آقا بارها فرموده اند که در آینده کوتاه یا میان مدت بسیاری از مدیریت ها و مسئولیت‌ها به این جوانان واگذار می‌شود؛ لذا نقش دادن به جوانان برای پذیرش مسئولیت های آینده بسیار بسیار مهم است.

 وی با تاکید بر اینکه کسانی که الان دارای مسئولیت هستند باید آماده سازی چنین جوانانی را برای عهده داری امور آینده کشور از وظایف اصلی خودشان بدانند، گفت: در مقابل، جوانان هم باید نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته و احساس مسئولیت جدی کنند و خودشان را برای چنین مسئولیتهایی آماده نمایند.
 رئیس واحد تهران شمال محیط دانشگاه را فضای بسیار مناسبی برای این ایجاد آمادگی دانست و گفت: به همین دلیل ما مسئولین دانشگاهی وظیفه‌ای بسیار سنگین برعهده داریم زیرا همین یک وظیفه تربیت و تعالی دانشجویان برای تصدی مدیریت‌های آینده کشور مسئولیت بسیار بسیار سنگین و حساس چی است که علاوه بر آنکه آینده نظام جمهوری اسلامی و آینده تمدن ایران اسلامی به آن وابسته است، حاصل همه خون دل خوردن ها، اسارت ها، شهادت ها و ایثار ها و از خود گذشتگی هایی است که طی این چهل و چند سال برای استقرار و حفظ این نظام صورت گرفته است. 

دکتر خالدی با تاکید بر نقش این تشکل ها و هسته های دانشجویی گفت: آنچه نقش این عزیزان را حساس تر و پر رنگ تر می کند این است که آنها حلقه اتصال مدیران کنونی و مدیران آینده کشور هستند و این قابلیت را دارند که جریان ساز و حرکت ساز باشند و به همین علت است که بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا مبتنی بر حرکت جوانان است.

 وی با تبریک مجددِ آغاز فعالیت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال گفت: مطمئن باشید تمام ظرفیت دانشگاه آن‌چنان که بایسته و شایسته است برای فعالیت شما عزیزان و سایر کانون های دانشجویی در اختیار قرار خواهد گرفت.

رئیس واحد تهران شمال در پایان با بیان این مطلب که برنامه راهبردی پنج ساله واحد تهران شمال در حوزه های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی یا تدوین شده است یا در حال تدوین است،گفت: در این برنامه جامع، جایگاه ویژه دانشجویان برای راهبری و مدیریت و کمک به این برنامه‌ها کاملاً مشخص و هدفگذاری شده است.

در ادامه این جلسه که با حضور اعضای هیئت رئیسه واحد تهران شمال و آقایان دکتر مهدی اقراریان (معاون فرهنگی دانشجویی استان تهران)، دکتر سید حمید مهدیون (مدیرکل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاداسلامی)، حاج آقا سراج (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد تهران شمال)، آقای توحید تقی زاده (دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان) و اعضای هیئت مدیره تشکل جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال تشکیل شد، پس از سخنان دکتر خالدی، حاج آقا سراج، دکتر اقراریان، دکتر مهدیون و آقای محمد آدیگوزل زاده در سخنانی کوتاه به بیان مطالبی در خصوص اهمیت جایگاه و اهداف این تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

 پس از پایان جلسه، حاضرین به همراه اعضای هیئت رئیسه تشکل جامعه اسلامی دانشجویان واحد تهران شمال با حضور بر مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی با آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

 


( ۱ )

نظر شما :