راهنمای پذیرفته شدگان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال مهر ۱۴۰۰

تعداد بازدید:۱۰۵۳۱۸

  مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده پذیرفته شدگان 1400 دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در یک نگاه

مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده بعد از قبولی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

ورود به سامانه آموزشیار از دو طریق زیر(کد ملی یا شماره موقت دانشجویی)

 

و یا

 (با استفاده از کد ملی)

ورود به سایت آموزشیار به آدرس

edu.iau.ac.ir

توسط دانشجو

مرحله اول

ا- بارگذاری مدارک ثبت نام

2- پرکردن اطلاعات کامل تا مرحله ثبت نهایی

3- طی دو روز کاری بررسی و تایید مدارک بارگذاری شده توسط کارشناس رشته مربوطه

4-صدور شماره دانشجویی دائم از سوی واحد تهران شمال

انجام کلیه مراح ثبت نام شامل :

توسط دانشجو

مرحله دوم

رمز ورود و کاربری  به سامانه آموزشیار هردو شماره دانشجویی دائم 14 رقمی میباشد

پس از دریافت شماره دانشجویی دائم به سامانه آموزشیار از گزینه دانشجو وارد شوید

توسط دانشجو

مرحله سوم

دانشجو موظف است بعد از ورود (با کد دانشجویی دائم) به سامانه آموزشیار از منوی سمت راست صفحه »ثبت نام دروس » مدیریت مالی نیمسال‌های تحصیلی نسبت به پرداخت دو گزینه زیر در سامانه آموزشیار اقدام نمایند.

1-پرداخت اکترونیکی شهریه

2-پرداخت هزینه بیمه و خدمات آموزشی

(واریز هر دو گزینه الزامی میباشد)

پرداخت الکترونیکی شهریه

توسط دانشجو

مرحله چهارم

انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید از سوی دانشگاه به صورت تجمیع و از طریق گروه آموزشی بوده که بعد از پرداخت شهریه حداکثر تا یک هفته درسامانه آموزشیار قابل رویت می‌باشد

انتخاب واحد

توسط دانشگاه

مرحله پنجم

بعد از رویت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار دانشجو منتظر اعلام تاریخ شروع کلاسها نباشد و با مراجعه به سیستم دان جهت شرکت درکلاسهای مجازی اقدام نماید. (راهنمای شرکت در کلاس آنلاین سامانه دان در همین صفحه گذاشته شده است)

شرکت درکلاسها

توسط دانشجو

مرحله ششم

پس از اخذ شماره دانشجویی دائم و واریز شهریه، تحویل اصل مدارک بارگذاری شده به دو صورت زیر:

مراجعه حضوری جهت تحویل مدارک (طی زمانبندی که در طول ترم اول اعلام خواهد شد)

و یا

ارسال مدارک از طریق پست- بر روی پاکت حتما مشخصات کامل، رشته قبولی و مقطع را درج کنید  (برای رویت نحوه ارسال مدارک اینجا را کلیک فرمائید) (برای مشاهده فایل pdf لیست مراکز پستی اینجا را کلیک فرمائید)

*تشکیل پرونده به دو طریق حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می‌باشد و دانشجویانی که امکان مراجعه حضوری ندارند به صورت غیر حضوری پذیرش خواهند شد. این فرآیند در طول ترم اول انجام خواهد گرفت

تشکیل پرونده

توسط دانشجو

مرحله هفتم


تذکر ۱: پذیرفته شدگان با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند و نیاز به حضور در واحد نیست.

تذکر ۲: داوطلبینی که به صورت حضوری در واحد تهران شمال نسبت به انتخاب رشته بدون آزمون اقدام نموده‌اند به دو طریق می‌توانند نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده کنند:  1- در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی azmoon.net - ا  2- کد ملی خود را در سایت آموزشیار گزینه پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان ۱۴۰۰ وارد شده، در صورت پذیرش کد ملی به معنی قبولی شما بوده و مراحل ثبت نام را با استفاده از راهنمای بالا ادامه دهید. بدیهی است با توجه به زمان بر بودن بررسی مدارک داوطلبین حضوری بدون آزمون عدم وجود کد ملی در تاریخ مذکور در سامانه آموزشیار مبنی بر عدم قبولی داوطلب نبوده و طی روزهای آینده مجدد بررسی کنید. 

تذکر ۳- انتخاب واحد برای ورودی‌های جدید توسط دانشگاه پس از تکمیل مراحل ثبت نام (طبق راهنمای این صفحه) در سامانه آموزشیار انجام خواهد شد.

تذکر ۴: در صورت نداشتن کارت ملی برگه رسید درخواست کارت ملی و یا صفحه اول شناسنامه را بارگزاری کنید

تذکر ۵- در صورت نداشتن اصل دیپلم و یا پیش دانشگاهی، تصویر دیپلم موقت و یا کارنامه کل دپیلم تایید شده و یا نامه از مدرسه محل تحصیل که در آن اتمام دیپلم شما را ذکر کرده باشد، برای بارگزاری در سامانه آموزشیار استفاده شود. دانشجو موظف است اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را نهایتاً تا دو هفته قبل اتمام کلاسهای نیمسال اول (ترم مهرماه) به کارشناس رشته خود در دانشکده مربوط تحویل دهد.

تذکر ۶- برای پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته که اصل مدرک کاردانی را ندارند، تصویر گواهی موقت و یا گواهی انشائی که در آن فارغ التحصیل شدن شما را در مقطع کاردانی تایید نموده را بارگزاری نمائید. دانشجو موظف است اصل مدرک کاردانی خود را نهایتاً تا دو هفته قبل اتمام کلاسهای نیمسال اول (ترم مهرماه) به کارشناس رشته خود در دانشکده مربوط تحویل دهد.

 

تذکر ۷- کلاسها بعد از ثبت انتخاب واحد در آموزشیار به صورت مجازی و در سامانه کلاسهای آنلاین دان برگزار ‌می‌گردد، راهنمای شرکت در کلاس‌های آنلاین در سایت واحد تهران شمال قسمت سامانه‌های آموزشی و پژوهشی بارگزاری شده است.

تذکر ۸- به اطلاع دانشجویان جدیدالورود مشمول ذکور(آقا) که فاقد کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت هستند می‌رساند قبل از هر گونه مراجعه حضوری جهت ثبت نام برای دریافت معافیت تحصیلی با در دست داشتن سند پذیرش و آخرین مدرک تحصیلی به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و اصل برگه معافیت مذکور را تحویل گرفته و با مراجعه حضوری به دانشگاه پس از ثبت در دبیرخانه دانشکده مربوطه به کارشناسان امور مشمولین مستقر در دانشکده‌ها تحویل نمایند. 

 

تذکر ۹: دانشجویان موظف هستند پس از تکمیل فرآیند اینترنتی ثبت نام تا آخرین مرحله (طبق راهنمای گذاشته شده در این صفحه بعد از ثبت انتخاب واحد در آموزشیار) اصل مدارک بارگزاری شده در سایت را به دو صورت ارسال پستی(طبق چک لیست تعریف شده که در سایت واحد تهران شمال قرار داده شده)  و یا  تحویل حضوری به کارشناس رشته خود جهت تشکیل پرونده اقدام نمایند. در صورت عدم ارسال پستی مدارک، زمانبندی برای حضور دانشجویان برای تشکیل پرونده و تحویل مدارک طبق یک اطلاعیه در سایت و شبکه های اجتماعی واحد تهران شمال اعلام خواهد شد. همچنین متذکر می‌گردد دانشجو برای تشکیل پرونده فیزیکی مدارک خود در طول این ترم فرصت دارد و برای انجام این کار عجله نداشته باشند.

تذکر ۱۰: تمامی دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی  واحد تهران شمال در سایت حکیمیه به نشانی:

بزرگراه شهید بابایی(غرب به شرق) - بلوار شهید چمن آرا - بلوار بهار مستقر می‌باشند.

 

تذکر ۱۱- انتخاب واحد ترم اول ورودی‌های جدید توسط دانشگاه انجام خواهد شد و دانشجویان عزیز نیازی نیست در آموزشیار در  مورد انتخاب واحد کاری انجام بدهند.

تذکر۱۲- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان عزیز توسط دانشگاه تا آخرین نفر انجام خواهد شد و هیچ دانشجوی واحد بدون تکمیل فرآیند ثبت نام نخواهد ماند پس جای نگرانی نیست.

تذکر ۱۳- دانشجویان موظف هستند بعد از ثبت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار توسط دانشگاه ، در کلاسهای خود در سامانه دان شرکت کنند.همچنین متذکر می‌شود کلاسها تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین بوده و عبارت حضوری جلوی دروس انتخابی ملاک نمی‌باشد.

 

این راهنمای ثبت‌نام برای تمامی مقاطع(کاردانی،کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) و تمامی پذیرش‌ها (با آزمون و بدون آزمون)  سال ۱۴۰۰ می‌باشد

 

راهنمای تصویری نحوه تکمیل ثبت نام اینترنتی، گرفتن شماره دانشجویی دائم و واریز شهریه و مشاهده  انتخاب واحد در سایت آموزشیار

گام اول(پذیرش اینترنتی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از زدن گزینه چاپ رسید ثبت نام مطابق تصویر بالا شماره دانشجویی دائم (اصلی) مطابق تصویر زیر نمایش داده میشود

 

 

گام دوم(ورود به سامانه دانشجویی با شماره دانشجویی اصلی، واریز شهریه و رویت انتخاب واحد)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پذیرفته شدگان موظف هستند فایل های ضمیمه شده زیر را دانلود ، تکمیل و سپس تصویر  آن را در سامانه آموزشیار بارگذاری نمایید(فرمهای مربوط به گام اول)

 

برای دانلود فایل ZIP  فرمهای مقطع دکترا  اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته  اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی ناپیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

 برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کاردانی پیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

 

در صورت عدم مشاهده در زمان مقرر، برنامه در صفحه اینستاگرام واحد تهران شمال ذخیره و قابل مشاهده می‌باشد برای دیدن این جلسه اینجا را کلیک فرمائید

 

 برای اطلاع لحظه‌ای از اخبار دانشجویی به صفحه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال iautnb.official  در اینستاگرام بپوندید

iautnb.official

برای ورود به اینستاگرام واحد تهران شمال بر روی لوگوی اینستاگرام در بالا کلیک کنید

 

نحوه ثبت درخواست تسهیلات شهریه بانکی دانشجویی

 

تاریخ شروع کلاس‌ها و نحوه شرکت در کلاس

دانشجو بعد از رویت انتخاب واحد خود در سامانه آموزشیار نسبت به شرکت در کلاسها به صورت آنلاین در سامانه دان اقدام نماید و دانشجو منتظر اعلام تاریخ شروع کلاس نباشد و طبق روز و ساعت شروع کلاسها ثبت شده در سامانه آموزشیار در کلاسهای آنلاین دان شرکت کنند. متذکر می‌شود که تمامی کلاسها تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین بوده و عبارت حضوری درج شده در جلوی دروس در انتخاب واحد مبنی بر حضوری بودن کلاسها نیست. برای مشاهده فیلمهای آموزشی شرکت در کلاس آنلاین سامانه دان اینجا را کلیک فرمائید.

راهنمای ورود به سامانه دان و شرکت در کلاسهای آنلاین

 

 

 

 

 

نشانی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند تمامی دانشکده‌ها، رشته‌ها و قسمت‌های اداری واحد تهران شمال در سایت حکیمیه و به نشانی زیر می‌باشد:

بزرگراه شهید بابایی (غرب به شرق) خروجی حکیمیه- بلوار چمن آرا – بلوار بهار- سایت حکیمیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

روز و ساعت اداری: شنبه تا چهارشنبه از ۸ الی ۱۴

 

تهیه شده توسط روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

مهر ماه - 1400


( ۱۶۴ )

نظر شما :