راهنمای پذیرفته شدگان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ورودی نیمسال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰

تعداد بازدید:۱۷۰۱۸۷

 

مراحل ثبت نام و تشکیل پرونده  پذیرفته شدگان نیمسال دوم 1401-1400 دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در کلیه مقاطع(دکتری- کارشناسی ارشد - کارشناسی - کاردانی) در یک نگاه

ورود به سامانه آموزشیار از دو طریق زیر(کد ملی یا شماره موقت دانشجویی)

  

 (با استفاده از کد ملی)

و یا

ورود به سایت آموزشیار به آدرس

edu.iau.ac.ir

توسط دانشجو

مرحله اول

ا- بارگذاری مدارک ثبت نام

2- پرکردن اطلاعات کامل تا مرحله ثبت نهایی

3- طی دو روز کاری بررسی و تایید مدارک بارگذاری شده توسط کارشناس رشته مربوطه

4-صدور شماره دانشجویی دائم از سوی واحد تهران شمال

انجام کلیه مراح ثبت نام شامل :

توسط دانشجو و دانشگاه

مرحله دوم

رمز ورود و کاربری  به سامانه آموزشیار هردو شماره دانشجویی دائم 14 رقمی میباشد

پس از دریافت شماره دانشجویی دائم به سامانه آموزشیار از گزینه دانشجو وارد شوید

توسط دانشجو

مرحله سوم

دانشجو موظف است بعد از ورود (با کد دانشجویی دائم) به سامانه آموزشیار از منوی سمت راست صفحه »ثبت نام دروس » مدیریت مالی نیمسال‌های تحصیلی نسبت به پرداخت دو گزینه زیر در سامانه آموزشیار اقدام نمایند.

1-پرداخت اکترونیکی شهریه

2-پرداخت هزینه بیمه و خدمات آموزشی

(واریز هر دو گزینه الزامی میباشد)

پرداخت الکترونیکی شهریه

توسط دانشجو

مرحله چهارم

انتخاب واحد دانشجویان ورودی جدید از سوی دانشگاه به صورت تجمیع و از طریق گروه آموزشی بوده که بعد از پرداخت شهریه حداکثر تا یک هفته درسامانه آموزشیار قابل رویت می‌باشد

انتخاب واحد

توسط دانشگاه

مرحله پنجم

بعد از رویت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار دانشجو منتظر اعلام تاریخ شروع کلاسها نباشد و با مراجعه به سیستم دان جهت شرکت درکلاسهای مجازی اقدام نماید. (راهنمای شرکت در کلاس آنلاین سامانه دان در همین صفحه گذاشته شده است)

شرکت درکلاسها

توسط دانشجو

مرحله ششم

پس از اخذ شماره دانشجویی دائم، واریز شهریه و ثبت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار تحویل اصل مدارک بارگذاری شده به دو صورت زیر:

مراجعه حضوری جهت تحویل مدارک

و یا

ارسال مدارک از طریق پست

 بر روی پاکت حتما مشخصات کامل، رشته قبولی و مقطع را درج کنید  (برای دانلود چک لیست مدارک جهت ارسال پستی اینجا را کلیک فرمائید) (برای مشاهده فایل pdf لیست مراکز پستی اینجا را کلیک فرمائید)

 

 

*تذکر1: قبل از ثبت انتخاب واحد در سامانه آموزشیاراز ارسال مدارک به صورت پستی یا تحویل حضوری آن خودداری فرمائید.

تذکر2: تشکیل پرونده به دو طریق حضوری و غیرحضوری امکان پذیر می‌باشد و دانشجویانی که امکان مراجعه حضوری ندارند به صورت غیر حضوری(ارسال مدارک از طریق پست) تشکیل پرونده خواهند شد. این فرآیند در طول ترم اول انجام خواهد گرفت.

تشکیل پرونده

توسط دانشجو

مرحله هفتم

 

 

ضمن تبریک قبولی پذیرفته شدگان عزیز واحد تهران شمال طبق اعلام سازمان مرکزی با مراجعه به سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir نسبت به تکمیل ثبت نام مجازی خود اقدام نمایند. جهت نحوه ثبت نام، مطالعه نکات مهم و مشاهده راهنمای تصویری تکمیل مراحل ثبت با کمک راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان در این صفحه اقدام فرمائید.

دانشجویان نسبت تهیه تصویر اسکن مدارک فردی، تحصیلی و فرمهای ثبت نام جهت بارگذاری در سایت آموزشیار طبق راهنما اقدام فرمائید. همچنین یادآور می‌گردد تمامی فرمهای مربوط به ثبت نام پذیرفته شدگان در پایین این صفحه جهت دانلود بارگذاری شده است.

موارد اسکن تصاویر مدارک و فرمهای مربوط به ثبت نام دانشجو شامل موارد زیر می‌باشد که دانشجو از قبل جهت بارگذاری در سایت آموزشیار نسبت به تهیه آن باید اقدام نماید.

تصویر مدارک فردی شامل:

1- عکس پرسنلی

2- تصویر تمامی صفحات شناسنامه

3- کارت ملی ( پشت و رو)  

4- مدرک نظام وظیفه: که شامل کارت پایان خدمت و یا در صورت نداشتن کارت پایان خدمت جهت گرفتن معافیت تحصیلی با در دست داشتن سند پذیرش (پرینت قبولی دانشگاه از سایت مرکز آزمون) و آخرین مدرک تحصیلی به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و جهت گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایید.

5- مدرک استفاده از سهمیه

 

تصاویر مدارک تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد شامل:

1- مدرک کارشناسی

2- ریز نمرات دوره کارشناسی

سایر تصاویر اسکن شده شامل فرمهای گذاشته شده برای دانلود(در پایین همین صفحه) می‌باشد که دانشجو موظف به دانلود، تکمیل و اسکن آن جهت بارگذاری در آموزشیار اقدام نماید.

تذکر۱: پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نمی باشند باید نامه گواهی تأیید شده (دارای مهر و امضاء) دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده جهت تصویر مدارک اقدام نمایند.

تذکر ۲ - در صورت عدم تهیه ریز نمرات کارشناسی ثبت نام پذیرفته‌شدگان انجام می‌پذیرد ولی دانشجو موظف است در اولین فرصت نسبت به تهیه ریز نمرات دوره کارشناسی خود اقدام و با سایر مدارک ثبت نام به دانشگاه ارائه دهد.

 

***تصویر اسکن مدارک جهت بارگذاری در سایت آموزشیار باید حداکثر 500 کیلو بایت و با یکی از فرمتهای jpg - png  باشد.

 

_____________________________________________________________________________________________

 

قابل توجه پذیرفته شدگان کلیه مقاطع: تذکرات زیر را با دقت مطالعه و سپس نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید

تذکر ۱: پذیرفته شدگان با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند و نیاز به حضور در واحد نیست. 

تذکر ۲: داوطلبینی که به صورت حضوری در واحد تهران شمال نسبت به انتخاب رشته بدون آزمون اقدام نموده‌اند به دو طریق می‌توانند نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده کنند:  1- در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی azmoon.net - ا  2- کد ملی خود را در سایت آموزشیار گزینه پذیرش غیر حضوری پذیرفته شدگان ۱۴۰۰ وارد شده، در صورت پذیرش کد ملی به معنی قبولی شما بوده و مراحل ثبت نام را با استفاده از راهنمای بالا ادامه دهید. بدیهی است با توجه به زمان بر بودن بررسی مدارک داوطلبین حضوری بدون آزمون عدم وجود کد ملی در تاریخ مذکور در سامانه آموزشیار مبنی بر عدم قبولی داوطلب نبوده و طی روزهای آینده مجدد بررسی کنید. 

تذکر ۳- انتخاب واحد برای ورودی‌های جدید توسط دانشگاه پس از تکمیل مراحل ثبت نام (طبق راهنمای این صفحه) در سامانه آموزشیار انجام خواهد شد.

تذکر ۴: در صورت نداشتن کارت ملی برگه رسید درخواست کارت ملی و یا صفحه اول شناسنامه را بارگذاری کنید

تذکر ۵- در صورت نداشتن اصل دیپلم و یا پیش دانشگاهی، تصویر دیپلم موقت و یا کارنامه کل دپیلم تایید شده و یا نامه از مدرسه محل تحصیل که در آن اتمام دیپلم شما را ذکر کرده باشد، برای بارگذاری در سامانه آموزشیار استفاده شود. دانشجو موظف است اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به کارشناس رشته خود در دانشکده مربوط تحویل دهد.

تذکر ۶- برای پذیرفته شدگان کارشناسی ناپیوسته که اصل مدرک کاردانی را ندارند، تصویر گواهی موقت و یا گواهی انشائی که در آن فارغ التحصیل شدن شما را در مقطع کاردانی تایید نموده را بارگذاری نمائید. دانشجو موظف است اصل مدرک کاردانی خود را نهایتاً تا دو هفته قبل اتمام کلاسهای ترم اول تحصیلی خود به کارشناس رشته مربوطه در دانشکده مربوط تحویل نماید.

 

تذکر ۷- کلاسها بعد از ثبت انتخاب واحد تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی در سامانه کلاسهای آنلاین دان برگزار ‌می‌گردد، راهنمای شرکت در کلاس‌های آنلاین در سایت واحد تهران شمال قسمت سامانه‌های آموزشی و پژوهشی بارگذاری شده است.

تذکر ۸- به اطلاع دانشجویان جدیدالورود مشمول ذکور(آقا) که فاقد کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت هستند می‌رساند جهت ثبت نام برای دریافت معافیت تحصیلی با در دست داشتن سند پذیرش(پرینت قبولی از سایت مرکز آزمون) و آخرین مدرک تحصیلی به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و اصل برگه معافیت مذکور را تحویل گرفته و با مراجعه حضوری به دانشگاه پس از ثبت در دبیرخانه دانشکده مربوطه به کارشناسان امور مشمولین مستقر در دانشکده‌ها تحویل نمایند. 

 

تذکر ۹: دانشجویان موظف هستند پس از تکمیل فرآیند اینترنتی ثبت نام (طبق راهنمای گذاشته شده در این صفحه) بعد از ثبت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار اصل مدارک بارگذاری شده در سایت را به دو صورت ارسال پستی (طبق چک لیست - جهت دانلود چک لیست اینجا را کلیک فرمائید)  و یا  تحویل حضوری به کارشناس رشته خود جهت تشکیل پرونده اقدام نمایند. در صورت عدم ارسال پستی مدارک، زمانبندی برای حضور دانشجویان برای تشکیل پرونده و تحویل مدارک طبق یک اطلاعیه در سایت و شبکه های اجتماعی واحد تهران شمال اعلام خواهد شد.

تذکر ۱۰: تمامی دانشکده‌ها و رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی  واحد تهران شمال در سایت حکیمیه به نشانی: بزرگراه شهید بابایی(غرب به شرق) - بلوار شهید چمن آرا - بلوار بهار مستقر می‌باشند.

 

تذکر ۱۱- انتخاب واحد ترم اول ورودی‌های جدید توسط دانشگاه انجام خواهد شد و دانشجویان عزیز نیازی نیست در آموزشیار در  مورد انتخاب واحد کاری انجام بدهند.

تذکر۱۲- ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان عزیز توسط دانشگاه تا آخرین نفر انجام خواهد شد و هیچ دانشجوی واحد بدون تکمیل فرآیند ثبت نام نخواهد ماند.

تذکر ۱۳- دانشجویان موظف هستند بعد از ثبت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار توسط دانشگاه ، در کلاسهای خود در سامانه دان شرکت کنند.همچنین متذکر می‌شود کلاسها تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین بوده و عبارت حضوری جلوی دروس انتخابی ملاک حضوری بودن کلاسها نمی‌باشد.

 

این راهنمای ثبت‌نام برای تمامی مقاطع(کاردانی،کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) و تمامی پذیرش‌ها (با آزمون و بدون آزمون)  سال ۱۴۰۰ می‌باشد

 

راهنمای تصویری نحوه تکمیل ثبت نام اینترنتی، گرفتن شماره دانشجویی دائم و واریز شهریه و مشاهده  انتخاب واحد در سایت آموزشیار

گام اول(پذیرش اینترنتی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از زدن گزینه چاپ رسید ثبت نام مطابق تصویر بالا شماره دانشجویی دائم (اصلی) مطابق تصویر زیر نمایش داده میشود

 

برای رفتن به صفحه راهنمای  نحوه مشاهده شماره دانشجویی دائم اینجا را کلیک نمایید

 

 

گام دوم(ورود به سامانه دانشجویی با شماره دانشجویی اصلی، واریز شهریه و رویت انتخاب واحد)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 پذیرفته شدگان موظف هستند فایل های ضمیمه شده زیر را دانلود ، تکمیل و سپس تصویر  آن را در سامانه آموزشیار بارگذاری نمایید(فرمهای مربوط به گام اول)

 

برای دانلود فایل ZIP  فرمهای مقطع دکترا  اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی ارشد   اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کارشناسی ناپیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

 برای دانلود فایل ZIP فرمهای مقطع کاردانی پیوسته اینجا را کلیک فرمائید

 

 

 

 

 برای اطلاع لحظه‌ای از اخبار دانشجویی به صفحه رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال iautnb.official  در اینستاگرام بپوندید

iautnb.official

برای ورود به اینستاگرام واحد تهران شمال بر روی لوگوی اینستاگرام در بالا کلیک کنید

 

نحوه ثبت درخواست تسهیلات شهریه بانکی دانشجویی

 

تاریخ شروع کلاس‌ها و نحوه شرکت در کلاس

دانشجو بعد از رویت انتخاب واحد خود در سامانه آموزشیار نسبت به شرکت در کلاسها به صورت آنلاین در سامانه دان اقدام نماید و دانشجو منتظر اعلام تاریخ شروع کلاس نباشد و طبق روز و ساعت شروع کلاسها ثبت شده در سامانه آموزشیار در کلاسهای آنلاین دان شرکت کنند. متذکر می‌شود که تمامی کلاسها تا اطلاع ثانوی به صورت آنلاین بوده و عبارت حضوری درج شده در جلوی دروس در انتخاب واحد مبنی بر حضوری بودن کلاسها نیست. برای مشاهده فیلمهای آموزشی شرکت در کلاس آنلاین سامانه دان اینجا را کلیک فرمائید.

راهنمای ورود به سامانه دان و شرکت در کلاسهای آنلاین

 

 

 

 

 

نشانی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند تمامی دانشکده‌ها، رشته‌ها و قسمت‌های اداری واحد تهران شمال در سایت حکیمیه و به نشانی زیر می‌باشد:

بزرگراه شهید بابایی (غرب به شرق) خروجی حکیمیه- بلوار چمن آرا – بلوار بهار- سایت حکیمیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

روز و ساعت اداری: شنبه تا چهارشنبه از ۸ الی ۱۴:30

 

تهیه شده توسط روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

دی ماه - 1400


( ۱۹۱ )

نظر شما :