مسائل اعتقادی و مذهبی باید جزو اصول اولیه کار مدیران باشد/ مدیران از هزینه‌کرد غیرضروری خودداری کنند

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۸ کد : ۴۸۲۱ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۸
مسائل اعتقادی و مذهبی باید جزو اصول اولیه کار مدیران باشد/ مدیران از هزینه‌کرد غیرضروری خودداری کنند

دکتر نوریان در هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد:

مسائل اعتقادی و مذهبی باید جزو اصول اولیه کار مدیران باشد/ مدیران از هزینه‌کرد غیرضروری خودداری کنند

دویست و ششمین جلسه هیات رییسه دانشگاه‌آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست دکتر علی محمد نوریان و با حضور اعضا در محل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی، دکتر نوریان سرپرست دانشگاه‌آزاد اسلامی در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره)، شهدا و‌ آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، اعیاد شعبانه و روز معلم را تبریک گفت و برای مقام معظم رهبری آرزوی سلامتی کرد.

وی با بیان اینکه نهاد دانشگاه‌آزاد اسلامی یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه علم و فناوری و پژوهش و آموزش بوده است، گفت: خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این نهاد را به من و همکارانم عطا کرده و امیدواریم در حفظ این امانت و ارتقای دانشگاه که از سرمایه های مردم و انقلاب است، موفق باشیم.

دکتر نوریان با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در تمام سطوح به ویژه با توجه به وضعیت مالی دانشگاه، از همه مدیران دانشگاه‌ آزاد اسلامی خواست از هزینه‌کرد غیر ضروری خودداری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت های هیات رییسه دانشگاه بررسی ضوابط، قواعد و مشکلاتی است که مانع صرفه جویی و باعث افزایش هزینه ها می شود، از اعضای هیات رییسه خواست تا هم در سطح سازمان مرکزی و هم در سطح واحدها به بررسی قواعد، ضوابط، آیین نامه ها و بخشنامه هایی بپردازند که ممکن است در روند ها و برنامه ها خللی وارد کند.

سرپرست دانشگاه‌آزاد اسلامی با بیان اینکه اطلاع رسانی صحیح و جلب مشارکت در زمان تغییرات مدیریتی بسیار مهم است، گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما تمرکز زدایی در اداره دانشگاه آزاد اسلامی است. نباید در حالی که حتی در دستگاه های دولتی حرکت به سمت تمرکز‌ زدایی می‌رود، ما تمرکز گرایی کنیم.

دکتر نوریان با اشاره به شفاف سازی افزود: شفافیت باید یکی از اولویت های مدیران باشد و حوزه های مختلف تمامی مسائل خود را به روز و شفاف کنند.

نباید نعمت آموزش عالی در سراسر کشور از مردم گرفته شود

وی افزود: با توجه به وصایای آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) و نیز تاکیدات ریاست هیات موسس و هیات امنا، باید در مدیرت واحدهای زیان ده به نوعی عمل کرد که هیچ واحدی منحل نشود و نعمت آموزش عالی در سراسر کشور از مردم گرفته نشود.

سرپرست دانشگاه‌آزاد اسلامی گفت: مسائل اعتقادی و مذهبی باید جزو اصول اولیه کار مدیران و همچنین اخلاق اسلامی نیز در تمامی حوزه ها باید سرلوحه کار همگان باشد.

در ادامه این جلسه گزارش کمیسیون های تخصصی هیات رییسه ارائه و معاونان دانشگاه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

همچنین به جهت تجلیل از مقام معلم و با تایید ریاست دانشگاه، مقرر شد هدایایی مطابق سال قبل به معلمین مدارس سما تعلق گیرد.

 

 

 

 

 

 

 


( ۱ )

نظر شما :