جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه آزاد

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۶ کد : ۵۱۷۳ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۹۸۴۹
جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه آزاد

جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی دانشگاه آزاد

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان و ذخیره‌های همه رشته‌های باآزمون دوره کارشناسی این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نتایج انتخاب رشته آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته اعلام شده و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی‌‌ www.azmoon.com از نتایج خود مطلع شوند.

پذیرفته‌شدگان و ذخیره‌های همه رشته‌ها بدون توجه به زمان شروع به تحصیل مندرج در کارنامه باید در یکی از روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه 26 تا 28 شهریور با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت‌نام به واحدهای مربوطه مراجعه کنند.

نشانی و تلفن همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و همچنین سامانه دانشگاه آزاد به نشانیwww.iau.ac.ir درج شده است.

پذیرفته‌شدگان واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکزی، تهران جنوب، تهران شمال، پزشکی تهران، بروجرد، سنندج، نجف‌آباد، تبریز، کرج، قم، شیراز، پرند، مشهد، همدان و اراک برای اطلاع از چگونگی و زمان ثبت‌نام، باید به آدرس سایت آن واحدها به شرح زیر مراجعه کنند:

علوم و تحقیقات به آدرس: www.srbiau.ac.ir

تهران مرکزی به آدرس: www.iauctb.ac.ir

تهران جنوب به آدرس: www.azad.ac.ir

تهران شمال به آدرس: www.iau-tnb.ac.ir

پزشکی تهران به آدرس: www.iautmu.ac.ir

نجف‌آباد به آدرس: www.rs.iaun.iac.ir

بروجرد به آدرس: www.aiub.ac.ir

سنندج به آدرس: www.iausdj.ac.ir

تبریز به آدرس: www.iaut.ac.ir

کرج به آدرس: www.kiau.ac.ir

قم به آدرس: www.qom-iau.ac.ir

شیراز به آدرس: www.iaushiraz.ac.ir

پرند به آدرس: www.piau.ac.ir

مشهد به آدرس: www.mshdiau.ac.ir

همدان به آدرس: www.iauh.ac.ir

اراک به آدرس: www.iau-arak.ac.ir

اعلام‌شدگان ذخیره باید در روزهای تعیین شده به واحدهای دانشگاهی مراجعه و آمادگی خود را کتبا در قبال دریافت رسید از مسئولان برای ثبت‌نام اعلام کنند سپس در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 29 شهریور به واحدها مراجعه کنند تا در صورت عدم تکمیل ظرفیت با پذیرفته‌شدگان اصلی و وجود ظرفیت باقی‌مانده، با رعایت حق تقدم نمره تا حد تکمیل ظرفیت مصوب از آن‌ها ثبت‌نام شود.

از آنجایی که پذیرش برای برخی رشته‌ها برای دو نیمسال تحصیلی اعلام شده است، بعضی از پذیرفته‌شدگان این رشته‌ها با توجه به ظرفیت و تقدم نمره از مهر یا بهمن امسال مشغول به تحصیل می‌شوند. پذیرش برخی رشته‌‌محل‌ها برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری‌ است.

پرونده همه پذیرفته‌شدگان علمی آزمون سال 96 برای احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی است، ونتیجه آن متعاقبا از سوی دفتر گزینش صلاحیت‌های عمومی سازمان مرکزی به اطلاع واحد‌های دانشگاهی خواهد رسید.

دانشجویان رشته‌‌های علوم پزشکی متعهد می‌شوند بعد از گذراندن دروس علوم پایه، به هر واحدی که دانشگاه با توجه به امکانات خود از نظر آموزشی و بیمارستانی برای ادامه تحصیل آن‌ها تعیین و اعلام می‌کند منتقل شده و ادامه تحصیل دهند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم، متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن ادره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

شروع کلاس‌های درس هر واحد یا مرکز دانشگاهی با توجه به امکانات آموزشی در مهر یا بهمن امسال و زمان تشکیل کلاس در صبح یا عصر یا هر دو وقت خواهد بود.

مدارک لازم برای ثبت‌نام:

1- اصل مدرک تحصیلی دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه یا اصل گواهی اتمام دوره پیش‌دانشگاهی نظام جدید متوسطه به همراه تصویر آنها.

2- اصل شناسنامه عکس‌دار و دو برگ تصویر از تمام صفحات آن.

3- شش قطعه عکس 3×4 تمام رخ که در سال جاری تهیه شده باشد. (برای مشمولین 12 قطعه)

4- اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی.

5- اصل و دوبرگ تصویر مدرک مشخص کننده وضعیت خدمت وظیفه عمومی پذیرفته شدگان مرد.

6- تکمیل و ارائه فرم‌های درخواست ثبت‌نام و تعهدات مربوط.

7- مشمولان دیپلمه‌ای که با استفاده از تعهدات خدمتی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی از خدمت دوره ضرورت معاف هستند و معافیت آن‌ها پس از انجام تعهد مقرر صادر میشود باید موافقت‌نامه رسمی از وزارت‌خانه یا سازمان متبوع را ارائه دهند.

8- شاغلان نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید گواهی موافقت و معرفی سازمان مربوطه را ارائه دهند.

9- پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان وایثارگران دانستند باید هنگام ثبت نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از این سهمیه‌ها را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند.

میزان شهریه، هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی:

1- شهریه پذیرفته‌شدگان آزمون از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود. علاوه‌ بر دو مورد مذکور دانشجویان فقط در بدو ورود به دانشگاه و در نیمسال اول باید مبلغ 1180000 هزار ریال برای پذیرفته‌شدگان مقاطع کارشناسی و دکتری حرفه‌ای و مبلغ 1060000 ریال برای پذیرفته‌شدگان مقطع کاردانی ناپیوسته بابت هزینه خدمات آموزشی به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند.

2- همه پذیرفته‌شدگان آزمون که قصد ثبت‌نام دارند باید شهریه، هزینه خدمات آموزشی به مبلغ 27 هزار و 500 ریال حق بیمه دانشجویی را پس از انجام مراحل ثبت‌نام صرفا به حساب جاری واحد یا مرکز دانشگاهی که از طرف محل دانشگاهی اعلام می‌شود واریز کنند.

 


( ۹۰ )

نظر شما :