معرفی خدمات مرکز جامع مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۲ کد : ۷۱۶۲ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۸۶۳
طی مراسمی، با حضور مسئولان، دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، خدمات مرکز جامع مشاوره و روان شناختی این واحد دانشگاهی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، دکتر حمیدرضا خالدی، رئیس این واحد دانشگاهی، از تلاش حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی واحد و سایر همکارانی که با تلاش خود در راه اندازی این مرکز نقش داشته اند تشکر و قدردانی نمود.

دکتر خالدی با بیان اینکه یکی از نیازهای امروزه جوانان و دانشجویان بهره گیری از خدمات تخصصی مشاوره ای در حوزه های مختلف است، گفت: اگر بخواهیم دانشجویان را به رشد و تعالی در زندگی برسانیم، لازمه آن، این است که در دانشگاه ها غیر از جنبه آموزشی به سایر نیازهای دانشجویان هم پاسخ دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در خاتمه گفت: با اینکه پیش از این نیز خدمات مشاوره ای به طور محدود به دانشجویان ارائه می شد اما با افتتاح مرکز جامع مشاوره و روان شناختی در این واحد دانشگاهی، این خدمات به صورت مستقل، جامع و کاملا تخصصی توسط استادان و خبرگان این حوزه، به مراجعین ارائه خواهد شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر فرشته افکاری، عضو هیات علمی گروه روانشناسی واحد تهران شمال و از مشاورین مرکز جامع مشاوره و روان شناختی امین (دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال) به تشریح فعالیت های این مرکز پرداخت و حوزه های خدمات مشاوره ای آن را به تفصیل معرفی کرد.

دکتر آتوسا صادق پور، از متخصصین مرکز جامع مشاوره و روان شناختی امین، در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، گفت: این مرکز در 12 حوزه به دانشجویان، استادان و کارمندان واحد، خدمات مشاوره ای ارائه می دهد که این حوزه ها عبارتند از: تحصیلی، شغلی، تربیتی، خانواده، زوج درمانی پیش از ازدواج، روانپزشکی، نوروفیدبک، مددکاری، ورزشی، تغذیه، مذهبی، حقوقی و روانسنجی.

دکتر صادق پور با ذکر این نکته که مشاوران این مرکز عمدتا اعضای هیئت علمی دانشگاه می باشند، در خصوص هزینه این مشاوره ها گفت: فعلا تمام این خدمات برای مراجعین این واحد دانشگاهی رایگان می باشد.

وی همچنین، برگزاری کارگاه ها، نمایشگاه ها، دوره های آموزشی، همایش ها و سمینارها، جلسات نمایش فیلم و نقد و بررسی روانشناختی آنها، تشکیل کتابخانه تخصصی برای تسهیل دسترسی به منابع آموزشی و کمک آموزشی، تهیه و انتشار مقاله، کتابچه، بروشور و ایجاد زمینه های لازم برای ارتقای روابط سالم بین فردی و میان فردی در محیط دانشگاه از طریق توجه به روابط استاد-دانشجو، دانشجو-کارکنان و دانشجویان با یکدیگر را از دیگر فعالیت ها، برنامه ها و خدمات این مرکز ذکر کرد.

 

 

برای ورود به سایت مرکز مشاوره اینجا را کلیک بفرمائید.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #واحد‌تهران‌شمال #معاونت‌دانشجویی‌فرهنگی #مرکز‌جامع‌مشاوره


( ۵ )

نظر شما :