برگزاری اولین نشست مدیریت مشارکتی واحد تهران شمال

۱۹ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۴ کد : ۸۳۹۹ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۲۱۸
اولین نشست مدیریت مشارکتی به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی واحد تهران شمال با هدف استفاده از خرد جمعی برای بهبود روش ها و مدیریت امور، در سالن کنفرانس دانشکده مدیریت و زبان های خارجی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در این جلسه که با حضور رئیس واحد، معاونین، مدیران حوزه ها و کارشناسان و همکاران صاجب نظر واحد برگزار شد در خصوص ضعف ها، کمبودها، مشکلات و نقایص موجود در حوزه منابع انسانی بحث و راهکارها و ظرفیت های واحد برای بهبود امور و ارتقاء سطح رضایتمندی همکاران و ایجاد انگیزه و علاقه در آنان تبیین شد.

دکتر حمیدرضا خالدی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در این جلسه تاکید کردند که برگزاری چنین جلساتی به منظور بهره بردن از ظرفیت بالای مشاوره ای همکاران و استفاده از تجارب و ایده ها و نظرات آنان بوده و به هیچ وجه جنبه تبلیغی و نمایشی ندارد. وی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی واحد را مکلف نمود که این جلسات را به صورت مستمر و منظم برگزار نموده و پیشنهادها و راهکارهای ارائه شده توسط همکاران را در جلسات هیات رئیسه مطرح نماید تا در مدیریت و اداره بهینه واحد از آنها استفاده شود.

رئیس واحد تهران شمال در ادامه هدف از تشکیل این جلسه را اجرایی شدن مدیریت مشارکتی و استفاده از نظرات همکاران حوزه های مختلف برای راهبری کارآمد و اثربخش واحد و کاهش فرآیندهای معیوب در سیکل اداری و راه اندازی نظام تشویقی همکاران عنوان کرد.

دکتر خالدی تکریم کارکنان را مهمترین عامل برای ایجاد و افزایش انگیزه و علاقه به کار ذکر کرد و گفت: یکی از راهکارای حل بحران الزام به کسر 20 درصدی نیرو در واحد، چابک سازی سیستم است و این امر بدون افزایش انگیزه کار و خدمت در همکاران امکان پذیر نیست.

وی در پایان با این اظهار که مصمم هستیم برای حذف بروکراسی اداری و تسهیل کارهای اداری دانشجویان، بسیاری از کارها را به دانشکده ها بسپاریم، از دکتر آرش زعیم، مدیرارزیابی عملکرد و توانمندسازی واحد، خواست که با طراحی و برگزاری کارگاه های آموزشی و مهارت افزایی برای کلیه همکاران و مسئولین واحد زمینه و بستر لازم برای تغییر و اصلاح ساختارهای اداری فراهم کند.

در ابتدای این جلسه دکتر شهروز فرجاد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی با ارائه گزارشی از وضعیت واحد، اظهار داشت که عزم واحد تاکید بر استفاده از تجارب، ایده ها و راهکارهای ارائه شده توسط همکاران است و این جلسه به عنوان اولین جلسه از نشست های مدیریت مشارکتی همکاران و مسئولین واحد به همین منظور برگزار شده است و همکاران دعوت شده در این جلسه از میان مسئولین اداره های مختلف واحد و همکارانی به عنوان نمایندگان کل همکاران می باشد و در جلسات آتی از حضور دیگر همکاران در این جلسات به عنوان عضو مدعو بهره مند خواهیم شد.

ایشان با اعلام این موضوع که پیش نویس آیین نامه تشویق کارکنان در 16 بند تدوین شده است، گفت: این ایین نامه پس از ارائه به همکاران جهت اخذ نظرات و پیشنهادهای آنان، در هیات رئیسه واحد مطرح و پس از نهایی شدن ابلاغ خواهد شد.

 در ادامه این جلسه همکاران حاضر در جلسه به بیان مشکلات موجود در حوزه های کاری خود پرداختند که از عمده ترین این اظهارات نبود نظام مناسب تشویق و پاداش و نیز مشکلات ناشی از کمبود نیروی متخصص در این حوزه  ها در پی بازخرید شدن همکاران در یک سال اخیر بود.

در پایان مقرر شد که این جلسات با دستور کار از قبل تعیین شده به صورت ماهانه و با حضور مسئولین واحد و نمایندگانی از کلیه حوزه ها تشکیل شود که جلسه آتی آن در دی ماه سال جاری با دستور کار "ارائه پیشنهادها و راهکارها برای مدیریت منابع انسانی" برگزار خواهد شد.

همچنین مقرر شد پس از شناسایی و احصاء کلیه مشکلات و چالش های واحد در حوزه های مختلف، با تشکیل "کمیته های تخصصی" از نظرات ارائه شده در راستای عملیاتی سازی مدیریت مشارکتی استفاده گردد.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #واحد‌تهران‌شمال #نشست مدیریت‌مشارکتی


( ۵ )

نظر شما :