دکتر صفار در تشریح فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد تهران شمال در سال ۹۸:

تعامل موثر واحد تهران‌ شمال با دبیرخانه پایش آزاد/ ثبت ۱۶۳۱ پروپوزال در «سامانه پژوهشیار»

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۵ کد : ۸۴۹۵ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۹۲۳
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گفت: برای راه‌اندازی سامانه پژوهشیار برای ثبت پروپوزال‌های ارشد و دکتری اقدامات خوبی انجام شده است. یک هزار و ۶۳۱ عنوان پروپوزال در سامانه پژوهشیار تاکنون به ثبت رسیده است.
تعامل موثر واحد تهران‌ شمال با دبیرخانه پایش آزاد/ ثبت ۱۶۳۱ پروپوزال در «سامانه پژوهشیار»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، صابر صفار در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری در معاونت پژوهش و فناوری واحد تهران شمال کارهای خوب و اثرگذاری انجام شده است و توانستیم چارت عملیاتی پژوهش را به منظور چابک‌سازی و افزایش بهره‌وری اصلاح کنیم.

وی افزود: با مسئولان پژوهشی ۹ دانشکده‌ جهت تبادل نظر و ارائه راهکارهای مناسب برای ارتقای کیفی امور پژوهشی جلسات متعددی داشتیم و به نتایج خوبی دست پیدا کردیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال بیان کرد: طرح‌های پژوهشی، کتابخانه و انتشارات، مجلات، همایش و کارگاه، کمیته راهبری و تجهیز، آزمایشگاه‌ها، اداره کل فناوری و ارتباط با صنعت و مرکز رشد از جمله زیرشاخه‌های چارت معاونت پژوهش و فناوری واحد تهران شمال است که برای ارتقای همه این مجموعه‌ها فعالیت خوبی داشته‌ایم‌.

صفار عنوان کرد: رویکرد معاونت پژوهش از کارشناسی به برنامه‌ریزی، قانون گذاری و نظارت تغییر پیدا کرده است. نظارت دقیق بر حسن اجرای مقررات پژوهشی از مرحله تصویب پروپوزال تا دفاع از کارهای مهمی است که در سال جاری دنبال کردیم.

وی خاطرنشان کرد: برای راه‌اندازی سامانه پژوهشیار برای ثبت پروپوزال‌های ارشد و دکتری اقدامات خوبی انجام شده است. یک هزار و ۶۳۱ عنوان پروپوزال در سامانه پژوهشیار تاکنون به ثبت رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با اشاره به اینکه واحد تهران شمال با دبیرخانه پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی همکاری موثری دارد، گفت: برنامه علمی پدافند غیرعامل از جمله ماموریت‌هایی است که به واحد تهران شمال در زمینه پایش واگذار شده است.

صفار ادامه داد: ۶ هزار و ۷۰۰ استاد و بیش از ۲۰ هزار دانشجو به سامانه پایش مراجعه کرده‌اند و باید این میزان افزایش پیدا کند و شاهد حل مسائل کشور از طریق پژوهش‌های کاربردی دانشجویی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اقدام برای ایجاد کتابخانه دیجیتال، استانداردسازی کتابخانه‌ها، برنامه‌ریزی و اقدام برای حذف فیزیکی پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری از جمله کارهایی است که در معاونت پژوهش و فناوری واحد تهران شمال با جدیت دنبال می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال بیان کرد: از جمله کارهای انجام شده در اداره کل مرکز ارتباط با صنعت واحد تهران شمال می‌توان به تجمیع قسمت‌های مختلف مرتبط با درآمدزایی برای پیشگیری از موازی کاری و افزایش بهره‌وری، تدوین طرح استاد صنعت برای جلب مشارکت صنعت و تدوین طرح مشارکت در سود برای جلب مشارکت صنعت اشاره کرد.

صفار خاطرنشان کرد: آماده‌سازی تقویم پژوهشی، مشارکت دادن دانشجویان در تصمیمات مدیریتی حوزه پژوهش، قرار دادن مبنای تصمیم‌گیری‌ها براساس مشارکت دادن خرد جمعی، یکپارچه‌سازی مجتمع آزمایشگاهی، استانداردسازی و اصلاح نحوه مدیریت آن از دیگر کارهای انجام شده در معاونت پژوهش و فناوری واحد تهران شمال در ۹ ماه اخیر است.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #واحد‌تهران‌شمال مراسم هفته‌پژوهش #معاونت‌پژوهش‌و‌فناوری


( ۲ )

نظر شما :