رئیس واحد تهران شمال در مراسم گرامی‌داشت هفته پژوهش مطرح کرد؛

طراحی نقشه جامع علمی پدافند غیرعامل و توسعه دریا توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۰ کد : ۸۴۹۷ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۱۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال از طراحی نقشه جامع علمی پدافند غیرعامل و توسعه دریا توسط پژوهشگران این واحد دانشگاهی خبر داد.
طراحی نقشه جامع علمی پدافند غیرعامل و توسعه دریا توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، دکتر حمیدرضا خالدی در مراسم گرامی‌داشت هفته پژوهش که صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، اظهار کرد: پژوهش زمان‌شناس و منحصر به هفته پژوهش نیست بلکه هر لحظه باید نشاط دانشگاه در پژوهش‌ را حفظ کرد.

وی با اشاره به ایام هفته وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: ارتباط دانشگاه و حوزه در شرایط کنونی شایسته نظام نیست. امیدواریم در گام دوم انقلاب، وحدت حوزه و دانشگاه تقویت شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تاکید کرد: اصلی‌ترین موتور محرکه دانشگاه، اعضای هیئت علمی آن است. مدیران و معاونان دانشگاه کار هدایت‌گری را انجام می‌دهند. وظیفه اصلی دانشگاه برعهده اساتید است.

خالدی عنوان کرد: استاد نباید فقط به دنبال درس دادن و امتحان گرفتن باشد، بلکه باید به کارهای پژوهشی و تحقیقی روی بیاورد و دانشجو را رشد و ارتقا دهد.

وی خاطرنشان کرد: تعالی جامعه از مرکز دانشگاه باید اتفاق بیفتد. هدایت نظام و حکومت باید از طریق دانشگاه‌ها صورت گیرد. اساتید نقش کلیدی در این زمینه ایفا می‌کنند. تصمیم‌سازی دولت‌ها باید توسط دانشگاه‌ها انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال بیان کرد: برنامه پدافند غیرعامل و توسعه دریا دو موضوع مهمی است که به عنوان ماموریت ویژه آن را دنبال کردیم و به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم.
خالدی گفت: بیش از ۶ هزار ساعت کار علمی در خصوص پدافند غیرعامل در ۹ کارگروه انجام شده و کم‌نظیر است. از ظرفیت مسئولان سازمان پدافند غیرعامل و اساتید این حوزه به طور همزمان استفاده شده و ۹ جلد در این زمینه تدوین شده است.

وی ادامه داد: مشکلات توسعه دریا توسط اساتید واحد تهران شمال و پژوهشگران دستگاه‌های مربوطه احصا شده و نقشه جامع علمی توسعه دریایی کشور تدوین شده است که جا دارد از اساتید واحد تهران شمال تشکر کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال بیان کرد: ظرفیت هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران شمال به قدری است که می‌تواند هر هفته کرسی ترویجی علمی برگزار کند و به‌دنبال تقویت علوم انسانی در این واحد هستیم.

خالدی عنوان کرد: در حوزه‌های فرهنگی دستاوردهای خوبی داشته‌ایم که یکی از این دستاوردها، راه‌اندازی مرکز مشاوره جامع امین در معاونت فرهنگی واحد تهران شمال است که بهترین و کارآمدترین موضوعات در حوزه جوان و دانشجو در این مرکز مشاوره مطرح می‌شود و می‌تواند مورد توجه دستگاه‌های مربوطه برای بهره‌برداری قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه نقش مهمی در تربیت نیروی متخصصِ متعهد برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دارد و امیدواریم شاهد درخشش جوانان انقلابی این مرز و بوم بر قله‌های علم و فناوری جهان باشیم.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #واحد‌تهران‌شمال هفته‌پژوهش مراسم


( ۴ )

نظر شما :