دکتر حسن بیک‌محمدلو در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در واحد تهران شمال مطرح کرد؛

همکاری‌ دانشگاه آزاد اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت در حوزه توسعه دریا

۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۰ کد : ۸۵۰۰ اخبار و رویدادها اطلاعیه ها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۵۵
دکتر حسن بیک محمدلو رئیس کمیته حمل و نقل و توسعه دریامحور دبیرخانه مجمع تشخیص نظام، همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را در حوزه توسعه دریا مناسب ارزیابی کرد.
همکاری‌ دانشگاه آزاد اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت در حوزه توسعه دریا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، حسن بیک‌محمدلو در مراسم گرامی‌داشت هفته پژوهش که صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم کشور، دریا است. مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به استفاده از ظرفیت دریا تاکید کرده‌اند.

وی افزود: برای تبدیل سیاست بری(خشکی) کشور به سیاست بحری(دریا)، پنج کارگروه در مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت می‌کنند‌. «هر استاد یک حل مسئله» موضوع مهمی است که در حال دنبال آن هستیم و ضرورت دارد که دانشگاه‌ها مسئله‌محور باشند.

رئیس کمیته حمل و نقل و توسعه دریا محور دبیرخانه مجمع تشخیص نظام بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه توسعه دریا گام‌های بسیار خوبی داشته است و همکاری خوبی میان واحد تهران شمال و مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارد. موضوع سواحل مکران را با تمرکز بر حوزه جاسک دنبال کرده و دانشگاه‌ها در این زمینه موتور پیش برنده هستند.

بیک‌محمدلو عنوان کرد: سیاست‌های کلی نظام در امور پدافند غیرعامل در سال ۸۹ توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده و در مجمع تشخیص مصلحت نظام به دنبال نظارت بر حسن اجرای این موضوع هستیم. از دانشگاه‌ها می‌خواهیم که در این زمینه به ما کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: توسعه دریا با همکاری دانشگاهیان و پژوهشگران می‌تواند به رشد قابل توجهی برسد و جمهوری اسلامی را در میان ملت‌های دنیا سرافراز کند‌.

کلید واژه ها: #دانشگاه‌آزاد‌اسلامی #واحد‌تهران‌شمال مراسم هفته‌پژوهش


( ۱ )

نظر شما :