به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد؛

جلسه مسئولین شاهد و ایثارگر استان تهران با هیات رئیسه واحد تهران شمال

تعداد بازدید:۱۳۵۸

اولین جلسه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با حضور هیات رئیسه این واحد دانشگاهی، مهندس احمد صالحی آرا، مدیرکل شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمیدعلی صمیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، دکتر محمدعلی جوانپور، رئیس آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و دکتر محمد مؤذن زاده، رئیس بنیاد شهید منطقه 4 تهران در واحد تهران شمال برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر حمیدرضا خالدی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، با ارائه توضیحاتی در خصوص ویژگی ها، جایگاه و ظرفیت های موجود در این دانشگاهی، گفت: ما در اینجا پذیرای بیش از 36 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی کاردانی تا دکتری تخصصی هستیم که از این میان حدود 3 هزار نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر داریم که با توجه به تنوع رشته ها و مقاطع تحصیلی معتقدیم این تعداد باید بیش از این رقم باشد.

وی ضمن تاکید بر این نکته که ما در دانشگاه نیازمند به یک رویکرد جامع فرهنگی هستیم، گفت: ما متاسفانه از دو نعمت غفلت کرده ایم؛ یکی سرمایه عظیم و معنوی شهادت و ایثار و خانواده های معظم شهدا که در خدمتشان هستیم و دیگری نعمت بزرگ ولایت که هرچه این سرمایه را پاس بداریم باز کم است.

در ادامه این جلسه دکتر حمیدعلی صمیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، با بیان این مطلب که ما دنبال این هستیم که فرهنگ شهادت و ایثارگری را در جامعه تقویت کنیم، گفت: بحث پیشرفت تحصیلی ایثارگران و فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران برای ما خیلی مهم است زیرا آنان بعضا با مشکلاتی مانند خلاء پدر و مادر، وجود جانبازانی با شرایط خاص جسمی و روحی و ... مواجه هستند که توجه، حمایت و کمک های مشاوره ای ویژه ای را می طلبند.

دکتر محمدعلی جوانپور، رئیس آموزش عالی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز در این جلسه بر احتمال عدم آگاهی یا عدم مراجعه دانشجویان شاهد و ایثارگر نسبت به مسائل و مشکلات تحصیلی شان تاکید کرد و از مسئولین دانشگاه آزاد درخواست نمود که همانند دانشگاه های دولتی کارگروهی را تشکیل دهند که به صورت مداوم پرونده های تحصیلی این عزیزان را بررسی نموده و به محض بروز مشکل آموزشی نسبت به اطلاع یا حل آنها اقدام نمایند تا این مشکلات منجر به انصراف، اخراج یا اخلال در ادامه تحصیل آنها نشود.

در ادامه این نشست مهندس احمد صالحی آرا، مدیرکل شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، نیز با مطرح کردن برخی مشکلات و قوانین مالی در دانشگاه آزاد اسلامی، بیان نمودند که با توجه به روحیه ای که در دانشگاه آزاد وجود دارد همه دنبال حل مسائل و مشکلات دانشجویان شاهد و ایثار گر هستند لذا توصیه می شود این عزیزان قبل از مراجعه به بنیاد شهید ابتدا به مدیران امور شاهد واحد دانشگاهی خود مراجعه نمایند.

در پایان این جلسه و پس از اظهارنظر سایر حاضرین در جلسه، دکتر خالدی با اشاره به راه اندازی کانون ارتباط سازنده خانواده با دانشگاه در این واحد دانشگاهی، گفت: ما علاوه بر دانشجویان دنبال تعامل سازنده با خانواده های آنها هستیم و در این طرح نگاه ویژه ای به خانواده های شاهد و ایثارگر داریم و تلاشمان این است که با استفاده از چنین ظرفیت هایی بهره برداری مثبت و مناسبی در حوزه فرهنگی داشته باشیم.

دکتر خالدی به منظور ارائه خدمات ویژه به این دانشجویان پیشنهاد کرد که استادان مشاوری تعیین شوند که به صورت ویژه با این عزیزان ارتباط داشته باشند و ضمن ارائه مشاوره های لازم در جریان امور تحصیلی آنان نیز قرار بگیرند.

وی موضوع مهارت افزایی در دانشگاه آزاد اسلامی را یکی دیگر از زمینه ها و ظرفیت هایی خواند که می توان با توجه ویژه به دانشجویان شاهد و ایثارگر، برای آنان دوره های ویژه و اختصاصی برگزار کرد و از این طریق گام های مهمی در بحث توانمندسازی و مهارت افزایی آنان برداشت.


( ۳ )

نظر شما :