چهارمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی (فرهیختگان)

۰۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۷ کد : ۹۸۶ جشنواره ها و مسابقات
تعداد بازدید:۱۶۱۵
برگزار کننده : معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی - تاریخ برگزاری : 2016/06/02 الی 2016/06/22
چهارمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی (فرهیختگان)

دکتر ابراهیم واشقانی در بخشنامه‌ای آیین‌نامه برگزاری چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، چهارمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری (فرهیختگان) همزمان با سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در دهه آخر اردیبهشت 94 برگزار می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای آیین‌نامه برگزاری چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد. در این آیین نامه آمده است که دبیرخانه‌ هیات امنای استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی موظف‌اند ضمن تشکیل ستادی به عنوان ستاد هماهنگی استانی جشنواره فرهیختگان با ترکیب دبیر هیات امنای استان به عنوان رییس ستاد استانی جشنواره، یک تا سه تن از معاونان پژوهش و فناوری واحدهای استانی و یکی یا 3 تن از اعضای هیات علمی صاحب نظر و برجسته در هر یک از گروه‌های آموزشی، نسبت به اطلاع‌رسانی، شناسایی و معرفی برترین تولیدات علمی و معرفی فقط یک اثر برگزیده در هر بخش همراه با سوابق و مستندات بعه دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

مهلت ارسال برگزیدگان هر استان و واحدهای جامع مستقل (یک برگزیده در هر بخش) حداکثر تا تاریخ 25 اسفند 94 است. همچنین بازه زمانی بررسی مدارک و مستندات داوطلبان شرکت در جشنواره از فروردین سال 92 تا آخر سال 94 است.

در این آیین ‌نامه تاکید شد که برگزیدگان 3 دوره قبلی جشنواره نمی‌توانند به عنوان برگزیده در همان بخش انتخاب و معرفی شوند. بعلاوه تکمیل و ارسال فرم‌ها و معیارهای داروی هر بخش جشنواره برای تک‌تک برگزیدگان به همراه سوابق و مستندات مورد بررسی در صوتری که فایل الکترونیک آن‌ها فرستاده نشود در مرحله داروی نهایی قرار نمی‌گیرد.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آدرسhttp://tdc.iau.ir/farhikhtegan ثبت‌نام کنند. تنها امتیاز و مستندات افرادی مورد تایید و بررسی نهایی قرار می‌گیرد که در سامانه جشنواره ثبت‌نام کرده باشند.

واشقانی فراهانی در این بخشنامه گفت: «برای تقدیر از 3 تن از برترین‌های بخش های مختلف علمی و پژوهشی دانشگاه که دارای ویژگی‌های ممتاز و متمایز نسبت به سایر اعضای هیات علمی هستند مراسم اعطای نشان ویژه امام خمینی (ره) نیز همزمان با جشنوراه فرهیختگان برگزار می‌شود. این جایزه در 3 سطح طلائی، نقره‌ای و برنزی به برگزیدگان این بخش تعلق می‌گیرد.»

او در ادامه افزود: «لازم است کمیته هماهنگی جشنواره در هر استان فرد واجد شرایط برای این بخش را نیز مطابق بخشنامه و شیوه‌نامه شماره 25236/70 مورخ 10 اردیبهشت 93 انتخاب و به همراه سایر برگزیدگان به دبیرخانه معرفی کند.»

همچنین قرار است نمایشگاهی از برترین محصولات تجاری شده، تولیدات مرکزی و شرکت‌های دانش‌بنیان همزمان با جشنواره فرهیختگان برگزار شود. اطلاعات تکمیلی درباره چگونگی شرکت در نمایشگاه بر روی تارنمای جشنواره قرار خواهد گرفت.

واشقانی فراهانی گفت: «ستاد هماهنگی استانی جشنوراه فرهیختگان باید یک تن از کارآفرینان برتر واجد شرایط را مطابق بخشنامه شماره 630/81 در تاریخ 16 فروردین 94 را به دبیرخانه جشنواره معرفی کنند. همچنین در صورت انتشار کتاب با هر یک از ناشران بین‌المللی معتبر مانند Elsevier, Springer و... باید اصل کتاب به همراه فرم داوری برای دبیرخانه جشنواره فرستاده شود.»

این جشنواره با هدف ایجاد بستری مناسب برای تکریم مقام والای اندیشمندان و نخبگان عرصه علم و فناروی؛ شناسایی و معرفی پژوهشگران، فناوران، نوآوران و کشف استعدادهای برتر در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی؛ ایجاد انگیزه در مخترعان، مبتکران، نوآوران و فن‌آفرینان داخلی؛ گسترش تجربه‌های علمی و فنی و ایجاد زمینه تعامل و همکاری علمی بین محققان و فراهم سازی فضایی پرشور و رقابتی بین اندیشمندان و دانشمندان برگزار می‌شود.

 


( ۲ )

نظر شما :